logo

MEVLÜT BEY’İ NEDEN DESTEKLİYORUZ

Cemil Öğütcü

Cemil Öğütcü
cemil@sadabadhaber.com

31 Mart Yerel yani belediye seçimlerine 3 beş gün kala elbette görüşümü açıklamak zorunda olup net tavır sergilemek durumundayım.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin Bey’in seçim çalışmalarını yakından takip eden bir kardeşiniz olarak birkaç cümle yazmak istedim . En dikkatimi çeken çalışmalardan biri mahallerde gerçekleştirdiği  ‘’Söz Siz’de’’  programlarıdır. Oldukça ilginin olduğu ve vatandaşların cesurca hasbihal ettiği bu söyleşilerde,  dikkatimi çeken şu sözleri buraya da almak istedim.

Ne dediler?

 Kağıthaneli, Mevlüt Bey’in çok başarılı, çalışkan, vizyoner, samimi, disiplinli olduğunu partili partisiz hemen herkes çoktan satın almış durumda. Bu durumu,  10’a yakın takip ettiğim anketlerden, kamuoyu araştırmalarından da görmekteyim.

Vatandaşın biri şöyle diyordu:  ‘’Sizin çalışmalarınızı, başarılarınızı  görmezden gelenler nankördür. Bir başka vatandaş ise;  Bizim sizi dinlememize gerek yoktur, esasen bizim size bir ödül, plaket verme borcumuz vardır. Başka bir vatandaş ise ; şimdiye kadar AKP’ye ( AK Parti’ye) oy vermedim ama bu seçimde amblemin üzerine elimi kapatıp sizin isminizin altına oyumu basacağım’’ …  İnanın böyle ifade eden yüzlerce hatta binin üzerinde insana rastladım, dinledim. Bu ifadeleri kullanalar sol cenahtan olup Ak Parti karşıtlarından oluşuyordu. Ve şu kanıya vardım … Vatandaş yerelde çok seçici ve çalışanı ayırarak hakkını teslim ediyor. Gezip dolaşırken gençler, orta yaşlılar özellikle yaşlı hatunların evlat şefkatiyle sarılıp dua etmelerini her kesin bir sempati ile baktığına rastladım

Ezcümle;

Biz:  Mevlüt Bey’i çalışkan, genç, disiplinli, merhametli,herkesin derdiyle bire bir ilgilendiği, inançlı , vicdanlı  olduğu  için seviyor ve destekliyoruz.

Biz: Mevlüt Başkan’ı  5 yıl gibi kısa sürede  Kağıthane’yi yenileyerek nerden nereye getirdiğini görmekte;  mega projelerle bu ilçeye sınıf atlattığı  ve  Türkiye gündemine taşıdığı için seviyoruz.

Biz: Sn. Öztekin’i  söz verdiği projelerden çok daha fazlasını  yüz 20’ye yakın devasa hizmeti bu ilçenin güzel insanlarına hediye ettiği için Allah kısmet ederse gelecek 5 yılda yine vizyon projelerini hayata geçireceğine biliyor  ve arkasında- yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz ve kendisine inanıyoruz.

Biz :  Mevlüt başkanımızın Kağıthane için olumlu anlamda yapamayacağı bir şeyin olmadığına en içtenlikle inanıyor bu ilçe için yaptıklarının da gelecek için ışık tuttuğunu görmekte asla maceraya kapılmaya  gerek olmadığına değiniyoruz.

Özetle; 7/24 saat bu güzel tarihi ilçe için çalışan telefonunu 24 saat açık tutan,  gece yarısı bile olsa nerede bir mağdur var koşarak yardımına  giden, herkese dokunan, şefkat elini uzatan,  fiziki anlamda Kağıthane’yi kısa sürede İstanbul’un parlayan yıldızı haline getiren sayın başkanımız Mevlüt Bey’i desteklemek ve onun  çalışmalarına omuz vermek bizim de bir borcumuz olsa gerek.

Elbette bu ilçeye kim bir çivi çaktıysa ;  teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyoruz.

Ve son cümle  … Biz : Mevlüt Bey’i gibi  genç, samimi, çalışkan, merhametli , vizyoner Kağıthane’nin yetiştirdiği  bir Anadolu İnsanını  seviyor, inanıyor ve de destekliyoruz.

Paylaşın:
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GÜZEL OLAN GEÇMİŞE ÖZLEM..

  24 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Sevgili okurum. Bu yazımızda, geçmişte ve günümüzde yaşanılan, komşu ve komşuluk ilişkilerine değinmeye çalışacağız. Bu konuyu, hemen her zeminde vurguluyor ve geçmişe özlem duygularımızı dile getiriyoruz. Önceki yazılarımızda olduğu gibi, bir takım örnekler vererek, mevcut ve gelecek nesillere, yaşanılan gerçekleri anlatmaya çalışıyoruz. Bu gerçeklerden hareketle, insani görevimizi yerine getirdiğimize inanıyoruz. Evet; toplum içindeysen, birlikte yaşama bilincine ulaşmış olmanız gerekiyor. Paylaşmayı bilmen gerekiyor. Saygıyı ve muhabbeti bi...
 • 20 Haziran 2024 Köşe Yazıları

  Mezarlıklar Vazgeçilmez Diye Anılan İnsanlarla Doludur Zamansız gelme ve zamansız gitmeler her zaman insanoğlunu üzer. Dünya gelmelerle,  gitmelerle dolup boşalıyor.  Tüm canlılar doğuyor, gelişiyor büyüyüp sonra da ölüyor. Kural ve kaide Allah tarafından böyle konulmuş. İnsanlık topraktan geldiği için tekrar toprağa dönerek geldiği yerde eşitleniyor.  ‘’Bu vesile ile geçen hafta değerli bir dostumuzu kaybettik, uzun yıllar birlikte hak yolda siyaset yaptığımız, Milli Görüş emekçilerinden Eyüp Doğan kardeşimiz rahmana ...
 • YERLİ VE MİLLİ

  24 Mayıs 2024 Köşe Yazıları

  YERLİ ENERJİMİZ KÖMÜR VAZGEÇİLMEZİMİZDİR Kömür konusunda bir Bilgi hatırlatması yaparak başlamak istiyorum. Ülkemizin birçok yerinde kömür yataklarımız mevcuttur. Bu kömürler genelde genç kömürler sınıfındadır. Genç ve orta linyit grubuna girmektedir. Kömürün yaşıyla alakalı olarak evreleri şöyledir. LEONARDİT-TURBA-GİTYA-GENÇ LİNYİT-ORTA LİNYİT-LİNYİT-TAŞKÖMÜRÜ (Maden kömürü)-ANTRASİT ve en son hali ELMAS’tır. Ülke olarak petrolümüz, doğalgazımız yok ama kömürümüz var. Cenab-ı Allah’ın bizlere sunduğu Kömür nimetini en iyi ve en veri...
 • YOBAZLIK VE YOZLAŞMIŞLIK.

  24 Mayıs 2024 Köşe Yazıları

  İnsanoğlunu diğer yaratıklardan ayıran en önemli özelliklerden biriside geçmişini bilmesi ve ecdadıyla fikir irtibatında olması gerekliliğidir. Hal böyle iken, özellikle benliğimizi yok etmek geçmişimizden uzaklaştırmak, kültürümüzden tarihimizden yoksun bırakmak için on yıllardır senaryolar yazılmakta ve çeşitli zaman ve zeminlerde hayata geçirilmektedir. Bu muazzam çalışma iç ve dış mihrakların ortaklaşa çalışmasıyla başarı elde etmiştir. Dolayısıyla günümüzdeki giyim ve konuşma kültürü işte bu menfi çalışmaların  eseri olmuştur. ...