logo

ŞİMDİ KAĞITHANE’DE ÇOCUK OLMAK VARDI

<strong>ŞİMDİ KAĞITHANE’DE ÇOCUK OLMAK VARDI</strong>

Kağıthane Belediyesi çocukların güzel bir sömestr tatili yapabilmesi için tesislerinde birbirinden eğlenceli aktiviteler sunuyor.Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin sömestr programlarından 30 bine yakın çocuğun yararlandığını söyledi.

Kağıthane Belediyesi sömestr tatiline özel birbirinden eğlenceli ve öğretici programlar hazırladı. Ücretsiz sunulan programlara her yaştan çocuk yoğun katılım gösteriyor.Kağıthane Belediyesi’ne bağlı Uzay Evi’nde çocuklar; Ay’a iniş kinect uygulama, VR uygulama ve ay küre uygulamasını deneyimleyerek keyifli zaman geçiriyor. Uzay Evi’nde çocuklara özel astronot kıyafetleri giydirilerek 180 derece projeksiyon sistemi olan bölümde uzayla ilgili uygulamalı temel eğitimler veriliyor. Ayrıca çocuklar merkezde teleskopla gökyüzü gözlemi de yapabiliyor.Kağıthane Belediyesi’ne bağlı bir diğer tesis olan Doğal Buz Pisti’nde 6-16 yaş aralığındaki çocuk ve gençlere paten eğitimi veriliyor. Tesiste usta eğitmenler tarafından buz pateni dersleri alan çocuklar hem eğleniyor, hem de yeni arkadaşlar edinerek sosyalleşiyorlar.Okuma meraklısı çocukların Kağıthane’deki adresi ise Emniyetevleri Millet Kıraathanesi’nde bulunan Çocuk Kütüphanesi oldu. Çocuk kütüphanesinde macera, hikaye, eğlence, bilgi ve bilim dolu tam 3 bin kitap, çeşitli oyunlar ve bulmacalar yer alıyor. Okul öncesi çağı çocuklar için de kütüphane; boyama kitapları, akıl oyunları ve eğlenceli aktiviteleri içinde barındırıyor. Ailece kitap okunabilmesi için ayrılan bölümlerde, tüm aile bir arada kitap okuyarak çocuklarıyla kaliteli zaman geçirebiliyor.

Kağıthane Belediyesi kültür ve sanat alanında da çocukları unutmadı. Belediyeye bağlı 10’a yakın kültür merkezinde çocuklar için film, tiyatro, 6D sinema ve gösteriler sergileniyor. Belediye’nin Yahya Kemal ve Hamidiye’deki spor komplekslerindeyse her gün binlerce çocuğa farklı branşlarda spor eğitimleri veriliyor. Kareteden yüzmeye, basketboldan güreşe 22 farklı branşta uzman eğitmenler eşliğinde verilen eğitimlerde çocukların sporla sağlıklı kalarak sosyalleşmeleri hedefleniyor.Kağıthane Belediyesi el becerisi ve teknolojiye merakı olan çocukları da unutmadı. İlçedeki yedi farklı noktada bulunan yaşam beceri atölyelerinde yüzlerce çocuğa; Robotik Kodlama, Eğitici Drama, Görsel Sanatlar, Akıl Oyunları, Kuran-ı Kerim, Mutfak ve Müzik adları adı altında beceri eğitimleri veriliyor.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin; ”Sömestr programlarımızdan 30 bine yakın çocuk yararlanıyor. Öğrencilerimiz aylar boyunca yoğun bir tempoda ders çalıştılar. Yarıyıl tatilinde eğlenceyi fazlasıyla hakettiklerini düşünüyoruz. Motivasyonlarını yüksek tutarak yeni döneme hazırlanmaları için bizler de tüm imkanlarımızı seferber ettik.” diye konuştu

Paylaşın:
Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ