logo

ÖZEL ÇOCUKLAR YAZIN TADINI ÇIKARDI

ÖZEL ÇOCUKLAR YAZIN TADINI ÇIKARDI

Kağıthane Belediyesi, engellilerin ve ailelerinin tatil keyfini yaşaması için Şile’ye günübirlik geziler düzenliyor. Başkan Öztekin de geziye katılarak ailelere moral oldu

Pandeminin olumsuz etkilerini en çok hisseden dezavantajlı gruplar arasında engelliler geliyor. Kağıthane Belediyesi, pandemi sonrası yeni dönemde; engellilerin yüzüp güneşlenerek stres atması için Şile’ye günübirlik geziler düzenliyor. Bu yaz ilçede engelliler ve aileleri olmak üzere 1.500’e yakın vatandaş bu etkinliklerle günü birlik tatil yapacak.Kağıthane Belediyesi’ne ait dinlenme tesisinde ağırlanan ailelerin ulaşım, yeme içme masrafları da karşılanıyor. Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de geziye katılarak ailelere moral verdi.

Başkan Öztekin; ” Pamdemi nedeniyle uzun bir süre evlerinden çıkamayan engellilerimizi Şile’de ağırlayarak stres atmalarını, yüzmelerini, aileleriyle mutlu bir gün geçirmelerini sağlıyoruz. Yüzmek beden kaslarına iyi geldiği gibi morallerini de yüksek tutuyor. Yaz sonuna kadar gezilerimiz devam edecek.” dedi.

Paylaşın:
#

SENDE YORUM YAZ