logo

 Müslümanlar;  Müslüman mı yoksa Müslümancılık oyunu mu oynuyor

 Müslümanlar;  Müslüman mı yoksa Müslümancılık oyunu mu oynuyor
‘’Küfür tek millettir ’’ der  Hadis-i Şerifte  … Bir çok ayette ise Yahudi ve Hıristiyanlar açıkça lanetlenirken Müslümanlar uyarılır.
 Bunlardan bazıları :  “Ey İman Edenler! Müminleri Bırakıp da Kâfirleri Dost Edinmeyin! Allah’ın Aleyhinize Apaçık Bir Ferman Vermesini mi İstersiniz?”
(Nisâ: 144)  Bir başka ayette;  Sen onların dinine uymadıkça ne Yahudiler , Ne de Hıristiyanlar asla hoşnut olmazlar Bakara 120
HERKES GÖREVİNİ YAPIYOR LAKİN BU ATEŞ HERKESİ YAKAR

 Durum bu iken ömürleri sadece lak lakla  geçen dünya Müslümanları maalesef Filistin konusunda bir türlü eyleme geçemediler. İsrail Terör Örgütü yüzde 5 olan kutsal topraklardaki öz ve öz Müslümanların  malı olan yerleri işgal ederek yüzde 95’e çıkardı. Batının egemen yönetici köpekleri,  yıllardır bölgemizde  Demokrasi, İnsan Hakları, Adalet argümanlarını kullanarak  bizim coğrafyamızda yıllardır kan göletleri oluşturarak süt bebelerimizi, kadınlarımızı, yaşlılarımızı top yekun hunharca katlederek imha ettiler.  Bölüyorlar, parçalıyorlar, yutuyorlar… Bizler ise hala Mezhep   kavgaları ile birbirimizi yemeyi sürdürürken  Emperyalist kafirlere hizmet etmeye devam ediyoruz

Bu tespiti dünya da bilmeyenimiz yoktur.  Sorun Dünya  Müslümanları …. İstisnalar hariç  gerçekten  Müslüman mıyız  yoksa Müslümancılık oyunu mu oynuyoruz. Her gün defalarca okuduğumuz Fatiha Suresin deki; Yalnız sana ibadet eder, itaat eder,  yalnız senden yardım dileriz ayetine kaç kişimiz içten inanıyor ve uyguluyoruz. Kafirleri konuşarak ağlamamıza sızlamazı hiç gerek yoktur… Onlar görevlerini yapmaktadır. Onların ne vahşi olduklarını, barbar ve kan içici  olduklarını kitabımız zaten peygamberimizle birlikte anlatmış. Hal böyleyken ;  bunca vahşete rağmen sen, ben, o, biz ne yapıyoruz. Düşman tanınıyor, yüz yıllık hedefleri biliniyor, bu hedefleri saat gibi işlettiklerini gözlerimize bakarak uyguluyor. Şu halde,    zamanla sıranın bize mi gelmesini bekleyeceğiz.

Asla bekleyemeyiz … Tüm dünya Müslümanları ; bir proje ve birliktelikle eyleme geçmelidir başka alternatif yoktur . Ya  tüm den yok olacağız, ya da birlikte var olacağız sözü tam da bugünler için söylenmiş olsa gerek.

LİSTİN  SADECE MÜSLÜMANLARIN DEĞİL ŞARK’IN DA MESELESİDİR

Birinci derce de Filistin – Kudüs meselesi elbette Müslümanlarındır lakin bu coğrafyada sadece Müslümanlar yaşamamaktadır. Amerika,  lejyonerleri ve İsrail köpeğinin hedefi tek dünya devleti ve tüm insanlığın köle olarak yaşaması ise  Avrasya ruhunun da canlanması gerekmektedir. Rusya, Çin, Hindistan da tez elden tedbirleri almalı,  Müslümanlarla birlikte hareket etmelidir. Aksi takdirde yok olmaları onlar için de muktedirdir. Kaldık ki ; Amerika, Ukrayna savaşı ile birlikte Rusya’nın dibine kadar girmiştir. Hal bu iken Filistin Kudüs meselesi Şark’ın da birinci derce de sorunudur. Onlar da lak lak yerine acil eylem içerinse girmeli ya da bu katillere karşı caydırıcı tedbirler almalıdırlar.

ALLAH’IN HESABI VE BİZLER NE YAPMALIYIZ

Herkesin bir hesabı olabilir lakin Allah’ın hesabını asla unutmamalıyız.  Bu kadar zulüm, vahşet mazlumların çığlıkları arşa elbette yükseldi.. Rabbim,  İnşallah Ebabil Kuşlarını nasıl Ebrehe’nin ordusuna göndererek binlerce vahşi Fil’i yok ettiyse bu mazlum çocukları da  elbette koruyacaktır.

Bir emekli askerin ifadesiyle;  Gazze Amerika’nın Viatnam’ı olabilir  sözüne candan inanmakta İsrail köpeklerinin Gazze tünellerinde gebermesine ve iyi bir ders alacaklarına inanmaktayım. Bu durum da İşaallah onların sonunu getirir.

 Sonuçta bizlere  de bireysel olarak düşen görevler vardır:

Bir: İmkanlarımız dahilinde Gazze’ye maddi yardımlarda bulunmak

İki: Gece gündüz bolca dua etmek

Üç: Yahudi mallarını boykot etmek.

Dört : Filistin, Kudüs,  Gazze meselesini zinde tutup protestolara katılmak.

Onun için Ak Parti’nin Cumartesi düzenleyeceği miting gerçekten çok önemli …  Dünya medyasına aktarılması ve mesajların verilmesi açısından milyonların toplanması gerekli ve çok önemlidir.

Filistin’in, Gazze’nin ve Kudüs’ün kurtuluşa ermesi temennisiyle Cumhuriyet Bayramınız  Kutlu Olsun

 
 
 
 

Paylaşın:
#

SENDE YORUM YAZ