logo

KAĞITHANEYE GÖZ KAMAŞTIRAN YENİ BİR PARK

KAĞITHANEYE GÖZ KAMAŞTIRAN YENİ BİR PARK

FERMAN CADDESİ PARKI’NDA YOK YOK

Kâğıthane Belediyesi, Merkez Mahallesi Ferman Caddesi’ne yepyeni bir park kazandırıyor. Park her yaş grubuna hitap edecek şekilde tasarlandı.

Parkın inşası kapsamında 5125 m² alanda; 860 m² 0-6 yaş arası çocuklar için oyun alanı, 430 m² gençler için aktivite alanı, spor aletleriyle donatılı 174 m² kültür fizik alanı, 252 m² çok amaçlı spor sahası, 2420 m² yeşil alan, 264 m² sokak hayvanları için pati parkı ve 300 metre yürüyüş parkuru bulunuyor.

Kâğıthane’deki mevcut parkların en büyüklerinden biri olacak parkta her yaştan vatandaş dilediğince vakit geçirebilecek. Ayrıca parkta bulunan fitness ve egzersiz aletleri ile parkın misafirleri açık havada spor yapabilecek.

Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin parktaki son çalışmaları yerinde inceleyerek yakın zamanda hizmete açılacağını söyledi. Başkan Öztekin; ” Kâğıthane’mizde bulunan 300’ün üzerindeki parkta yenileme çalışmalarını tamamladık. Mevcutlara da yenilerini ekliyoruz. Parklarımızda başlıca; çim serimi, kauçuk kaplama, yeni oyun gruplarının eklenmesi, yürüyüş, spor ve oturma alanlarının oluşturulması, aydınlatma araçlarının modernizasyonu işlemlerini yaptık. Parklarımızın tamamında ücretsiz internet hizmeti ve güvenlik kameraları bulunuyor. Parklarımızı güvenle dinlenip eğlenebileceğiniz modern alanlara dönüştürdük.” dedi.

Paylaşın:
#

SENDE YORUM YAZ