logo

08 Şubat 2023

KAĞITHANE’DEN YARDIM SEFERBERLİĞİ

<strong>KAĞITHANE’DEN YARDIM SEFERBERLİĞİ</strong>

B aşta Kağıthane Belediyesi, Kaymakamlık, Kızılay olmak üzere siyasi partiler,  dernekler , vakıflar, sivil toplum örgütleri ,  özel okullar, kurum ve kuruluşlar, esnaflar ve vatandaşlar adeta yardım seferberliği başlattı .

On binlerce Kağıthaneli  yardım bölgesine  ayni yardımlarda bulunurken çok sayıda kişi de 10 ili kapsayan yardım bölgesine  koştu.

KAĞITHANE BELEDİYESİ YARDIMLARIN VE ORGANİZASYONLARIN ÖNCÜ

Kâğıthane Belediyesi’nin deprem bölgesindeki yaraları sarmak adına AFAD koordinesinde başlatmış olduğumuz yardım seferberliğine şu ana kadar 5 bini aşkın hayırsever vatandaş destekte bulundu.

Toplanan yardımlar arasında battaniye, gıda kolisi, ısıtıcı, kışlık kıyafet, bebek bezi, bebek maması, hijyen seti, kışlık ayakkabı, iç çamaşırı, el feneri, çorap, başörtüsü, nevresim, powerbank, şarj kablosu, oyuncak, yastık ve yorgan bulunuyor. Toplanan 100 bini aşkın ürün afet bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Kâğıthane Belediyesi ayrıca 6 jcb iş makinesi, 3 binek araç, 1 ekskavatör, 1 kırkayak tır, 1 otobüs, 2 su tankeri, iş makineleri nakil araçları ile; 10 ton gıda kolisi, 5 binin üzerinde battaniye ve 60 kişilik AFAD ekibiyle afet bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor.

ÖZTEKİN; TÜM İMKANLARI SEFERBER ETTİK

Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin tüm imkanları seferber ettiklerini belirterek; ‘’ Türkiye olarak bu afeti de milletçe aşacağımıza inanıyorum. Yardımsever hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Rabbim birliğimizi daim etsin. Yalnızca Türkiye tarihinin değil, dünya çapındaki en büyük afetlerden birini yaşıyoruz. Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.

Paylaşın:
Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ