logo

07 Haziran 2023

KÂĞITHANE’DE DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

KÂĞITHANE’DE DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Kâğıthane Belediyesi tarafından düzenlenen 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliği kapsamında Kâğıthaneli öğrenciler Hasbahçe ‘de bir araya geldi.

Çevre bilincini arttırmak ve geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe çevre dostu yüzlerce öğrenci katıldı. Programda animatörler de sahnedeydi. Seslendirdikleri birbirinden eğlenceli şarkılarla öğrencilere keyifli anlar yaşattılar.

Öğrenciler, Kağıthane Belediyesi’nin başlattığı yarışma kapsamında dönem boyunca geri dönüşüm atığı biriktirdi. Programda en çok mavi kapak, ambalaj atığı ve atık yağ toplayan okullara ve öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Dönem boyunca Kâğıthane’deki okullardan toplamda; 13.232 poşet, 39.696 kg ambalaj atığı,  1038 kg atık kapak, 907 Litre atık yağ toplandı.

Ambalaj atığı toplama kategorisinde birinciliği Hasdal Ortaokulu, ikinciliği Mehmet Fırat Yalman İlkokulu, üçüncülüğü Mehmet Akif Ersoy İlkokulu elde etti. Okullara bilgisayar, projeksiyon cihazı ve tenis masası hediye edildi.

Ambalaj atığı toplama kategorisinde okulların yanı sıra öğrenciler de ödüllendirildi. Hasdal Ortaokulu öğrencisi İkranur Karakaya, Mehmet Rıfat Yalman İlkokulu öğrencisi Serra Zeynep Demirhan ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencisi Yiğit Bulut Kurt’a Belediye tarafından tablet hediye edildi.

Yarışmanın bir diğer kategorisi de atık yağ toplama idi. En çok atık yağ toplayan Mehmet Rıfat Yalman İlkokulu öğrencileri Kerem Yiğit Topal ve Mira Su Şişman ile Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencileri Hafsanur İnci ve Ayşenur İnci’ye bisiklet hediye edildi.

Yarışmada en çok atık kapak toplayan öğrenciler de ödüllerini aldı. Şair Yahya Kemal İlkokulu öğrencisi Hafsa Nur Çukuryurt, toplayan Mehmet Rıfat Yalman İlkokulu öğrencisi Güneş Emine Ortahisar ve Ali Fuat Cebesoy Ortaokulu öğrencisi Abdullah Çayıroğlu’na da bisikletleri hediye edildi.

Paylaşın:
#

SENDE YORUM YAZ