logo

KAĞITHANE’DE CUMHURİYET COSKUSU

KAĞITHANE’DE CUMHURİYET COSKUSU

Cumhuriyet’in 100. yılı tüm yurtta olduğu gibi Kağıthane’de de coşkuyla kutlandı.

Kağıthane’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Kaymakamlıkta Tebrikat Töreni ile başlayan etkinlikler Hasbahçe Stadı’nda öğrencilerin hazırladığı şiir okuma, kortej yürüyüşü, halk dansları gösterisiyle devam etti. Etkinliklere her yaştan on binlerce vatandaş katıldı.

Günün bir diğer etkinliği de Kağıthane Belediyesi 100. Yıl Sergisi idi. Kağıthane Belediyesi’nin son 5 yılda ilçeye kazandırdığı 100 eser, sergide vatandaşlara tanıtıldı.

Serginin açılışında konuşan Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin; ” Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyorum. Türkiye’nin bekası, aziz milletimizin huzuru, emniyeti ve selameti için sınır boylarında ve sınırlarımız içinde cansiperane görev yapan güvenlik güçlerimize Rabbim’den muvaffakiyetler diliyorum. Kağıthane Belediyesi olarak son 5 yılda ilçemize 100 eser kazandırdık. Eserlerimizi herkesin bilmesi, istifade etmesi için de bunu bugün bir sergiyle duyuruyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılına 100 eserle merhaba diyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılını 100 eserle kutluyoruz.” dedi.

Cumhuriyet Bayramı coşkusunu Kağıthane’de en çok çocuklar yaşadı. Kağıthane Belediyesi ve Kızılay işbirliğinde Hasbahçe’de çocuklara özel sahne gösterileri ve atölye çalışmaları düzenlendi.

Cumhuriyet Bayramı’nın en renkli görüntülerinden biri de Yeşil Vadi Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nda yaşandı. Binlerce vatandaş Kağıthane Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu fener alayı yürüyüşüne katılarak coşkuyu sokaklara taşıdı.

Cumhuriyet’in 100. Yılı Etkinlikleri Hasbahçe’de günün anlamına uygun bir konserle son buldu. Konserde söyleyen Cumhuriyet ve Kahramanlık temalı türkülere binlerce vatandaş hep bir ağızdan eşlik etti. Konserin sonunda bugüne özel sergilenen lazer ışık gösterisi de katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı.

Paylaşın:
#

SENDE YORUM YAZ