logo

KAĞITHANE HİZMET SİTESİ DÖNÜŞÜYOR

KAĞITHANE HİZMET SİTESİ DÖNÜŞÜYOR

Kâğıthane Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ’nin iş birliği ile 288 daireden oluşan Hizmet Sitesi depreme dayanıklı halde yeniden inşa ediliyor.

Merkez Mahallesi Osman Paşa Caddesi’nde riskli olduğu gerekçesiyle 6 blok ve 288 daireden oluşan Hizmet Sitesi, kontrollü şekilde yıkılmıştı. Bölgeye 2+1 ve 3+1 olmak üzere otoparklı modern ve depreme dayanıklı binalar yapılıyor.

Yeni Hizmet Sitesi; zemin+6 kat olmak üzere 8 blok ve toplam 300 daireden oluşacak. Sitede 196 adet 2+1 ve 104 adet 3+1 daire bulunacak. Yaklaşık 13 bin m2’si oturum alanı olacak sitede ayrıca 14 bin m2’lik yeşil alan yer alacak. Otoparkları, parkları, yürüyüş yolları ve dinlence yerleri ile yeni Hizmet Sitesi estetik ve dayanıklı halde yeniden inşa ediliyor.

Konuyla ilgili Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin; Kâğıthane Belediyesi olarak İlçemizdeki riskli yapıları bir bir tespit ederek dönüştürüyoruz. Merkez mahallemizdeki Hizmet Sitesi’nde 288 daireyi de kontrollü bir şekilde yıkarak 300 konutu yerinde yeniden üretiyoruz. Projemizi çok kısa bir sürede tamamlayacağız. Site sakinleri mağdur edilmeden estetik ve daha dayanıklı evlerine kavuşmuş olacaklar. Kentsel dönüşüm alanında da her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Daha önce yıkılmıştı.

Paylaşın:
#

SENDE YORUM YAZ