logo

KAĞITHANE GİDEREK PARK CENNETİNE DÖNÜŞÜYOR

<strong>KAĞITHANE GİDEREK PARK CENNETİNE DÖNÜŞÜYOR</strong>

Kâğıthane Belediyesi tarafından vatandaşların talebi doğrultusunda Merkez Mahallesi’ndeki mevcut park baştan sona yenilenerek adeta sıfırdan yapıldı. Havuzlar Parkı’nın açılışı her yaştan vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Açılış programının ev sahipliğini Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin yaptı. Programa Kaymakam Tahir Şahin, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Fuat Günday, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Cantürk, Muhtar Süleyman Bölük, basın mensupları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Öztekin açılışta yaptığı konuşmada; ‘’ Çalışma kapsamında 3 bin m2 bu alanı birçok farklı türde ağaç ve bitkiyle süslediğimiz; çocuk oyun grubu, yürüyüş, spor ve dinlenme alanlarını baştan sona yenileyerek ilçemize kazandırdığımız Havuzlar Parkı’nın açılışındayız. Burası önceden zemininden ışıklandırmasına her şeyiyle eski, kötü bir görünüme sahipti. Vatandaşlar gelip zaman geçirmeye çekiniyordu. Ama şimdi görüyorsunuz; sanki sokakta değil de evimizin bir köşesi gibi her yer pırıl pırıl, temiz ve aydınlık.’’ diye konuştu.


Kâğıthane Belediyesi, Havuzlar Parkı ile beraber bugüne kadar Halay Sokak Parkı, Meydan Botanik Bahçesi, Yahya Kemal Su Parkı, Sultan Selim Karakol Parkı, Emniyetevler Bosna Hersek Meydanı Muhtar Zeki Uzun Parkı ve Çağlayan Yavuz Selim Parkı’nı hizmete açtı. Ayrıca ilçedeki 300’ün üzerinde parkta modernizasyon çalışmaları tamamlandı.

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ