logo

26 Temmuz 2022

KAĞITHANE BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA DESTEK

KAĞITHANE BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA DESTEK

Kağıthane Belediyesi, üniversite adayı gençlere tercihlerinde destek sunuyor

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrenci puanına en uygun üniversiteyi tercih etmek istiyor. Kağıthane Belediyesi, gençlerin puan ve yeterliliklerine göre üniversite tercihi yapabilmelerine yardımcı oluyor.

Belediye tarafından Kağıthane Meydanı’na tercih danışmanlık noktası oluşturuldu. Üniversite adaylarının tercihlerini en iyi ve en doğru şekilde yapabilmelerine katkı sağlayan noktada, uzman rehber öğretmenler ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor. Danışmanlık noktası 5 Ağustos tarihine kadar 11:00 ile 19:00 saatleri arasında gençlere tercih süreçlerinde destek olacak.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de danışmanlık noktasına gelerek öğrencilere moral verdi. Gençhane Projesi ile gençlere her alanda destek olduklarını belirten Başkan Öztekin; ” Öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirmesi için online ve yüzyüze üniversite hazırlık kursları açtık. Talepte bulunan tüm öğrencilerimizin YKS sınav ücretlerini karşıladık. Üniversitede okuyan öğrencilerimize burs sağladık. Şimdi de sınava üniversiteli adayı gençlerimiz için puanlarına en uygun tercihi yapmalarına destek oluyoruz.” dedi.

Paylaşın:
#

SENDE YORUM YAZ