logo

HÜRRİYET SEMT PAZARI YENİ YERİNE TAŞINDI

HÜRRİYET SEMT PAZARI YENİ YERİNE TAŞINDI

Kâğıthane Belediyesi tarafından Hürriyet Mahallesi’nde bulunan semt pazarı yeni açılan Hürriyet Yer Altı Otopark’ının içerisine taşındı.

Hürriyet Kapalı Pazar Yeri ve Yer Altı Otopark’ının içerisine 10 bin m²  alana kurulan modern kapalı pazar yeri vatandaşların daha rahat ve temiz bir ortamda alışveriş yapmalarına olanak sağlıyor.

Aynı zamanda otopark olan kapalı pazar yerine, vatandaşlar araçlarıyla gelerek alışverişlerini yapabiliyor. Çok amaçlı tesis; 210 araçlık otopark, 200 metrelik yürüyüş yolu, çocuklar için oyun alanları, futbol sahası, yüzlerce ağaç ve bitki türü, engellilerin rahat ulaşımı için özel yollar ve halka açık kullanım alanları barındırıyor.

Alışverişlerini yapan vatandaşların yeni pazaryerinden oldukça memnun kaldığı gözlendi. Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin; “ Modern kapalı pazar yeri projemiz ile hem esnafımıza hem de vatandaşlarımıza, yazın sıcaktan kışın ise soğuktan korunabilecekleri bir ortam hazırlamış olduk. Vatandaşlarımız rahat bir şekilde burada alışverişlerini yapabiliyorlar. Ayrıca bölgedeki araç park yeri sorununa da çözüm bulmuş olduk. Kâğıthane’mize hayırlı uğurlu olsun.” dedi

Paylaşın:
#

SENDE YORUM YAZ