logo

06 Eylül 2022

HEM DENEYİM HEM DE HEDİYELER KAZANDILAR

HEM DENEYİM HEM DE HEDİYELER KAZANDILAR

Kağıthane Belediyesi’nin Deneyim Okulu adlı projesine katılarak farklı alanlarda iş tecrübesi edinen gençlere sertifika ve ödülleri verildi.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in seçim öncesi söz verdiği 53 projeden biri olan Uygulamalı Eğitim Platosu projesi adı altında Deneyim Okulu açıldı. Yaşları 16-23 arası 600 kadar genç Deneyim Okulu’na kaydolarak birer hafta süreyle belediyenin farklı birimlerinde çalışma imkanı buldu.

Gençlerden kimisi temizlik işçisi oldu sokakları süpürdü, kimisi zabıta oldu fiyatları denetledi, kimisi de asfalt döktü. Kağıthane Belediyesi’nin projesi olan Deneyim Okulu ile gençler birçok farklı alanda iş tecrübesi kazandı.

Deneyim Okulu’nun dönem sonu programı da renkli geçti. Gençlere katılım sertifikaları verilirken çekilişle 600 gencin tamamına akıllı saat hediye edildi. Ayrıca yapılan çekilişle 4 gence macbook, 4 gence elektrikli scooter, 4 gence tablet, 4 gence applewatch, 4 gence ıphone 11 telefon hediye edildi.

Gençlere Sertifika ve ödüllerini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin birlikte verdi.

Milletvekili Dağ projeyi; ” Kağıthane Belediye Başkanımızı ve ekibini gençlere enerji veren ve alan açan bu başarılı uygulama için tebrik ediyorum.” sözleriyle değerlendirdi.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de; ”Aranızdan temizlik işçisi görevini üstlenenler sokakların temiz tutulması, zabıta görevinde bulunanlar alışveriş ürünlerinin insan sağlığı ve piyasalara uygunluğu, veterinerlikte görev alanlar sokak hayvanlarının yaşamı konularında daha bilinçli hale geldi. Sakın görevim bitti diye düşünmeyin. Markete gittiğinizde bir uygunsuzluk görürseniz, sokakta yaralı bir hayvana rastlarsanız, çevreyi kirleten birine denk gelirseniz hemen bize bildirin. Sizler artık bizim elçilerimizsiniz.” dedi.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ