logo

GÜNGÖRMÜŞLER TORUNLARIYLA UZAYI KEŞFETTİ

GÜNGÖRMÜŞLER TORUNLARIYLA UZAYI KEŞFETTİ

Türkiye’nin ilk gökmeni Alper Gezeravcı’nın uzaya çıkmasıyla; bu alandaki çalışmalar hız kazandı.

Kâğıthane Belediyesi, Türkiye Yüzyıl’ına paralel olarak ülkenin uzay alanındaki çalışmalarını destekliyor. Bu amaçla hizmete açılan Uzay Evi’nde bugüne kadar 32 bin 800 öğrenciye uzay ile ilgili eğitimler verildi.

Konuyla ilgili farkındalığı artırmak adına Kâğıthane Belediyesi’ne bağlı Uzay Evi yeni misafirlerini ağırlayacak. Bu kez öğrenciler Uzay Evi’ni dede ve nineleriyle deneyimleyerek uzayı keşfettiler.

Öğrenciler, dede ve nineleriyle Ay’a iniş kinekt uygulama, VR uygulama, ay küre uygulaması, soru-cevap kiosku, uzayda ağırlık simülasyonu, döner illüzyonlar, refleksmetre cihazı ve kaotik sıvı küresi gibi düzeneklerle uzay hakkında merak ettiklerine cevap buldu. Dedeler ve nineler hem bugüne kadar hep merak ettikleri uzay ile ilgili eğitim almış oldu, hem de torunlarıyla unutulmaz bir gün yaşadı.

Kâğıthane-Çağlayan Mahallesi Rumeysa Sokak’ta bulunan Uzay Evi’ndeki eğitime Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de katıldı.

 Başkan Öztekin; ” Kâğıthane Belediyesi olarak yaşlılarımızın gün içinde çeşitli eğitimler alarak sosyalleşebilecekleri Yaşlıları Gündüz Hizmet Merkezi’ni hizmete açtık. Buradaki yaşlılarımızı torunlarıyla Uzay Evi’nde ağırlamak istedik. Kendileri adına unutulmaz bir gün oldu. Bugüne kadar Uzay Evi’nde 32 bin 800 öğrencimize uzayla ilgili eğitimler verdik. Tüm çocuklarımızı uzayı keşfetmeye Uzay Evi’ne bekliyoruz.” dedi.

Paylaşın:
#

SENDE YORUM YAZ