logo

AVRUPA’DA KAĞITHANE SESLERİ

AVRUPA’DA KAĞITHANE SESLERİ

Kağıthane Belediyesi sporcuları Ali Sofuoğlu ve Dilara Bozan Avrupa şampiyonu oldu

 Kağıthane Belediyesi sporcuları; Ali Sofuoğlu ve Dilara Bozan, Hırvatistan’ın Zadar şehrinde düzenlenen Avrupa Karate Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak Türkiye’ye büyük gurur yaşattı

Türk karateciler Ali Sofuoğlu ve Dilara Bozan, Hırvatistan’ın Zadar şehrinde gerçekleştirilen Avrupa Karate Şampiyonası’nda Avrupa şampiyonu ünvanını kazandılar.

Şampiyonanın dördüncü gününde yapılan müsabakalarda, erkekler kata kategorisinde Sofuoğlu, İspanyol rakibi Quintero Capdevila’yı mağlup ederken; kadınlar kata finalinde Bozan, İtalyan rakibi Terryana D’Onofrio’yu yenerek altın madalya elde etti

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Avrupa Karate Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli sporcular Dilara Bozan ve Ali Sofuoğlu için bir tebrik mesajı yayınladı.

Bakan Bak mesajında, “Hırvatistan’da düzenlenen Avrupa Karate Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonluğuna adını yazdıran milli sporcularımızdan Dilara Bozan ve Ali Sofuoğlu’nu tebrik ediyorum. Kazandıkları madalyalarla bizleri gururlandıran milli karatecilerimizin başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Paylaşın:
#

SENDE YORUM YAZ