logo

Araplar, Filistin’i Çoktan Sattı Farkında Değiliz

Cemil Öğütcü

Cemil Öğütcü
cemil@sadabadhaber.com


Araplar, Filistin’i Çoktan Sattı Farkında Değiliz

 Filistin Sorunu ile ilgili geçmişte bir çok kitap okudum. Bu yılın başlarında ise Kudüs ziyareti gerçekleştirdim. Doğrusu okuduklarımın  aksine gerçekleştirdiğim ziyaretin ardından bölgeyle ilgili tüm bakış açım değişti.

 Televizyon ekranları, haberler, gazeteler Filistin Sorununu doğru yansıtmadığı gibi insan algısını da etkileyemiyor. Kudüs’ü 4 gün doya doya yaşadım. Gördüklerime gelince ortada ne bağımsız hür bir Kudüs, ne de Filistinli var… Hüznün şehri Kudüs,  zaten top yekun işgal edilmiş açık bir cezaevine dönüştürülmüş durumda. İnsanlar,  Mescid-i Aksaya girerken bile korku ve ürkeklik içerisinde İsrail Polisi’nin, askerinin kontrolünde taciz edilerek  ibadet edebiliyor. Hal böyleyken Kudüs,  tam anlamıyla İsrail tarafından işgal altındadır. Aksa’nın 8 kapısı da İsrail Polisinin kontrolündedir. Sokaklarda Filistin’le ilgili üzerinizde hiçbir obje zaten bulunduramazsınız. Bulundurmanız, ufak bir direniş, tepki  yapmanız halinde sonunuz meçhul olur. Kudüs’ün fiili yaşamından ve Müslümanların hangi psikoloji ile yaşadığından İslam Coğrafyası halkları habersizdir. Gidip görmeden, yaşamdan Filistin ve Kudüs Sorunu nu anlayamazsınız.

Durum bu iken Kudüs’te,  Filistin’de çoktan kaybedilmiştir. Eski Amerika Dışişleri bakanı Rice, 2006 yılında Hizbullah’ın İsrail’e ilk yenilgiyi tattırmasının ardından şu sözleri  planın başladığının açık göstergesiydi …  Ne demişti Condoleezza Rice; ‘’yeni bir Ortadoğu’nun zamanı gelmiştir’’.İşte o günden bugüne Filistin hep kaybediyor, Kudüs hep ağlıyor.

Filistin Davasına o yıllarda sahip çıkarak Siyonist  İsrail Devleti’ne biraz  korku ve tedirginlik veren 4’lü bir güç vardı … Lübnan Hizbullah’ı, Hamas, Suriye,  birazda Mısır. Peki ne oldu bu ittifak’a ?  Rice’nin yani Amerika’nın düğmeye basmasının ardından önce Hamas iğdiş edilerek masaya yatırıldı. Ardından Mısır’da darbe yapılarak Sisi devletin başına getirildi. Sonra Arap Baharı adı altında ülkeler kosa sürüklenirken Irak, Libya tarumar edilip Suriye’yi bölme ve bitirme planı yürürlüğe girdi. Suriye hala mücadele ederken Filistin’e bakacak mecali kalmadı. Yani 4’lü ittifakın 3 bacağını kırdılar. İsrail’i rahatlatırken gücüne güç kattılar. Bana göre Filistin’ sahip çıkacak  fiili olarak sadece Hizbullah kalmıştır. Allah yardımcıları olsun.

Deniliyor ki Araplar neden Filistin’e sahip  çıkmıyor … Bana göre Araplar Filistin’e hiç sahip çıkmadı ki? Son Arap Baharı ile iyice ABD ve  İsrail’e teslim oldular. Hamas bile diz çökerek İsrail’e;  ‘’biz sizi, sizde bizi tanıyın’’ diyerek Gazze ve Batı Şeria Bölgesine razı olmuştur. Diğer Arap ülkeleri ise başta Suudi Arabistan, Filistin’i çoktan İsrail’e satmışlardır.

Hatta; Gazze’yi Mısır’a, Batı Şeria’yı da Lübnan’a bırakarak Filistin Devleti’ni ortadan kaldırmak istemektedirler. Esasen  bu hedef, Amerika, İsrail, 2006 yılındaki  bakanı Rice’nin  planıdır. Kaldı ki  Araplar, asla Filistinlileri kendilerinden saymamışlardır.

Bugün geldiğimiz noktada Amerikan Devleti’ne hakim olan Envancelistler planlarını saat gibi işletirken Ortadoğu’yu istedikleri gibi dizayn etmektedirler. Filistin ve  Kudüs meselesi onlar adına sorun olmaktan çıkmış, yüz yılların intikamını alarak hedeflerine ramak kalmıştır. Elbette Allah’ında bir hesabı vardır. Başka da beklentimiz yoktur.

 Son tahlilde;  yazık   şu Araplara ki tam ABD ve İsrail’in kucağına oturmuş hatta;  Suud, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, İsrail  Amerika ittifakı oluşturarak Müslüman kanı emmeye, Müslümanların öz haklarını sömürmeye, ellerinden almaya devam etmektedirler. Bilmezler ki sıra kendilerine çok yakında gelecektir. Onların yakın gelecekteki hedefleri ise malumunuz Anadolu topraklarıdır. Ama ben Türkiye’mizden ve İran’dan ümit varım . Bu İki ülke bölgenin inşallah teminatı olacak, oyunları bozarak tarihteki misyonlarını yerine getirecektir.

Allah her zaman doğruların ve Fiili mücadele yapanların yanındadır. Zaman asla hamaset zamanı değil tedbirler alarak harekete geçme zamanıdır. Çünkü zannedildiği gibi olay sadece Filistin, Kudüs’le kalmayacak adım adım Arzı  Mevud için bu kafirler  her şey yapacaktır.

Yenikapı’da yapılan Kudüs Mitinginde Konuşan Sayın Cumhurbaşkanımız mükemmel bir Kudüs Manifestosu sunmuş, gerçekleri öz eleştiri yaparak anlatmıştır. Mükemmel bir konuşma ve mesajdı. İnşallah başta bendeniz olmak üzere mesajı almışızdır

Yardımlaşmak, bölüşmek  Dileğiyle Ramazanınız Mübarek Olsun

Paylaşın:
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 •  SAPAN TAŞLARI FÜZELERİ YENECEK

  27 Kasım 2023 Köşe Yazıları

  Gazze, bizlere yeniden İslam’ı anlatıyor ,  Kur’an’ı okumamızı tavsiye ediyor … Gazze; Münafıkları, Müraileri, Müşrikleri deşifre ediyor …  Gazze,  tüm dünyaya insanlık dersi veriyor adalet dağıtıyor. Gazze,  Emperyalizmin, vahşi kapitalizmin, terörist ve insanlıktan  nasibini almamış soysuzların yıkılışını anlatıyor ama farkında değiliz. Bir avuç Gazzeli  ;  Bedrin Aslanları, Çanakkale’nin cıvan mert delikanlıları gibi vatan ve dinleri için savaşıyor…   Esasen Allah, Gazzeliler sayesinde bizlere...
 • FİLİSTİN  SADECE MÜSLÜMANLARIN DEĞİL ŞARK’IN DA MESELESİDİR

  27 Ekim 2023 Köşe Yazıları

    ‘’Küfür tek millettir ’’ der  Hadis-i Şerifte  … Bir çok ayette ise Yahudi ve Hıristiyanlar açıkça lanetlenirken Müslümanlar uyarılır.  Bunlardan bazıları :  "Ey İman Edenler! Müminleri Bırakıp da Kâfirleri Dost Edinmeyin! Allah'ın Aleyhinize Apaçık Bir Ferman Vermesini mi İstersiniz?"(Nisâ: 144)  Bir başka ayette;  Sen onların dinine uymadıkça ne Yahudiler , Ne de Hıristiyanlar asla hoşnut olmazlar Bakara 120 HERKES GÖREVİNİ YAPIYOR LAKİN BU ATEŞ HERKESİ YAKAR  Durum bu iken ömürleri sadec...
 • YEREL SEÇİMLERE 6 AY KALA HANGİ PARTİ UMUT VERİYOR

  25 Eylül 2023 Köşe Yazıları

  31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kaldı. Ekim, Kasım aylarında partilerin kongreleri tamamlanacak. Muhtemelen Belediye Başkan Adayları Kasım sonu , Aralık başı açıklanacak. Cumhur İttifakı’nın yerel seçimler için özellikle adaylar konusunda ve seçim hazırlıkları açısından pek bir sorunu bulunmuyor. Hatta Yeniden Refah Partisi Lideri Erbakan bile ufak ufak muhalefet yapmasına rağmen İstanbul, Ankara ve benzeri Büyükşehirlerde aday çıkarmayacaklarını daha şimdiden açıklama yaparak AK Parti’yi des...
 • Dünyevileşme;  İnsanlığı Hakikat Yolundan Uzaklaştırarak Ebedi Hayatı Unutturmaktadır

  19 Nisan 2023 Köşe Yazıları

  Bir mübarek Ramazan Ayını daha geride bıraktık… Şükürler olsun Bayrama ulaştık. Sözlerime Şair Abdurrahim Karakoç ‘un dizeleriyle başlamak istiyorum… Gölgesinde otur ammaYaprak senden incinmesin.Temizlen de gir mezaraToprak senden incinmesin. İşte insanlığın bu dünyadaki temel felsefesi bu olmalıdır. Kimse  bir başkasını incitmediği takdirde  bu dünya cennet olmaz mı? Bedenimiz nasıl Allah’a ait ise, sahip olduğumuz tüm mal ve servetimiz de  o’na aittir. O, başta bedenimiz olmak üzere  verdiği nimetleri kendi  yolunda harcamamızı, helali...