logo

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Kağıthane’de de coşkuyla kutlandı. Kutlamalar dolayısıyla düzenlenen törende, gençlerin ve çocukların hazırladığı halk oyunları, tekvando ve cimnastik gösterileri katılımcılardan büyük alkış aldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri Kağıthane’de bir gün önceden başladı. Kolpa grubunun sahne aldığı akşam konserine binlerce genç katıldı. Gençler hep bir ağızdan grubun sevilen şarkılarını seslendirdiler. Kağıthane Belediyesi tarafından Hasbahçe mesiresinde düzenlenen etkinlikte Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin gençlerin coşkusuna ortak oldu.

Kağıthane’de resmi bayram kutlamaları ise sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumu, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile başladı. İlçe meydanında düzenlenen törenin ardından etkinlikler Hasbahçe Stadyumu’nda devam etti. Etkinliklerde halk oyunları ekibi ile lisanslı sporcular tarafından artistik cimnastik ve karate gösterileri sunuldu. Gençlerin gösterileri, kutlamaya katılanlardan alkış aldı. Etkinliklere Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Kaymakam Niyazi Erten, kuvvet komutanları ve gaziler, siyasi parti ilçe başkanları, stk temsilcileri, gazeteciler, sanat ve spor camiasının ileri gelenleri ile binlerce Kağıthaneli katıldı. Kağıthaneliler ellerindeki Türk bayrakları ile 19 Mayıs’ın 105’inci yıl dönümünü coşkuyla kutladı.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin bugüne özel yaptığı konuşmada; ” Bugün biz, gençlerimize daha aydınlık, umutlu ve barış dolu bir gelecek için çalışırken, gençlerimizden beklentimiz kahraman ecdadımızdan emanet aldığımız vatan ve bayrak sevgisine, özgürlük aşkına sahip çıkması; bu yüce değerleri sonraki nesillere aktarmasıdır. Gençhane, Millet Kıraathaneleri, Uygulamalı Eğitim Platosu, Genç Girişimci Merkezi, Proje Üretim Merkezi, Kültür ve Sanat Akademileri, Uzay Evi, Eğitim Kampüsleri, Sosyal Medya Stüdyosu, İstihdam Hizmet Noktası, Sporcuhane, yeni okul ve spor kompleksleri projelerimizle sizlerin daha başarılı bireyler olmanızı hedefliyoruz. Projelerimizin yanında sosyal hizmetlerimizle de sizleri destekliyoruz. Üniversiteye hazırlık, yabancı dil ve kişisel gelişim kurslarımız; online eğitimlerimiz; spor ve sanat alanında 30 farklı branşta sunduğumuz derslerimiz; nakdi ve ayni desteklerimiz, YKS ücretlerinin karşılanması, İHA eğitimleri ve kültürel etkinliklerimizle en güzel çağınızı zahmetsiz, gönlünüzce yaşamanızı istiyoruz.

Sosyal hayatınıza değer katacak Yeşil Vadi Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nu, meydanları, yeşil alanları, millet bahçeleri ve parkları ilçemize kazandırdık. Siz gençlerimize inanıyor ve güveniyorum. Her zaman yanınızdayız. Bu düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tekrar kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını saygıyla, rahmetle anıyorum.” dedi.

Paylaşın:
#

SENDE YORUM YAZ