logo

İMANSIZ MÜSLÜMANLIK

Cemil Öğütcü

Cemil Öğütcü
cemil@sadabadhaber.com


Malkom x diyor ki; bize hep yalan söylediler ve inandıkça daha fazlasını söylediler.

 Bu gün İslam coğrafyasında yaşayan Müslümanların temel ilkesi yalancılık oldu. İslam’ın  en başta karşı çıktığı hatta cezalandırılmasını istediği bu hastalık, toplumun ileri gelenlerinde bile kurtarıcı bir sibop görevi üstlenmeye başladı.

  Dört kutsal kitap, dört peygamber ve evrensel hukukun özerinde durduğu dört temel esas şunlardır

Yalan söyleme

Zina yapma

Adam öldürme

Hırsızlık yapma

Şu Müslümanların haline bir bakarmısınız ….   İstisnalar hariç sanki bunları yapın  diye  Kur’an dan  bir emir gelmiş gibi  bu iğrenç ve hiç tasvip görmeyen kavramları en güzel şekilde uyguluyorlar.  Yalanı bir hak gibi kullanarak hedefe varmak için caizlik getiren bir kısım müslümanlar, Yaptıkları zinaları da Mut’a nikahıyla örtmeye ve alt yapı oluşturmaya çalışıyorlar. Öteden beri  Çalınan talan edilen, imtiyazlarla servet edinmeleri ise Darül Harp kılıfı altında mubahlaştırıyor.

 İşte gelinen nokta budur. Halbuki bu dört emri,  Cenab-ı Allah bana bırakmayın, yaşadığınız dünyada ibreti alem için cezasını verin diyor. Talancının, yağmacının elini kesin, Zina yapana şahitler huzurunda 100 sopa vurun .  İftira atarak yalan söyleyene 80 celde atın  diyen Allah, adam öldürene de kısas uygulayın diye kesin emir veriyor. Yani bunlardan daha büyük günah yoktur diyen Allah, uygulayın diye ayetlerinde açıca beyan ediyor.

 Kaldı ki bu günahları işleyenler Müslüman olabilirler ama asla iman sahibi olamazlar. İman sahibi olamayanlar nasıl cennete gidecekler bilemiyorum. Lakin istisnalar hariç bu günkü Müslümanların durumu imansız Müslümanlıktır. Ritüel uygulamalarla her şeyin  hallettiklerini sanan sözde dindarlar, sadece imansız Müslümanlıklarına abdest aldırıyorlar yaptıkları her şeye bir kılıf uydurarak mubahlaştırıyorlar .. Hal böyle olunca,  İslamcılıkta  çok kolaylaşıyor. Onun için  Muhafazakar  Demokratlık çok kolaylaşırken,  tercih edilen bir kavram haline geliyor.

İmansız Müslümanlık, paranın, şehvetin ve şöhretin esiri olmuş  …  İmansız Müslümanlık, her şeyi mubah sayarken ilahi ve evrensel adalet yerine kendi adaletini tesis ediyor. İmansız Müslümanlık zenginin yanında yer alırken, fakiri gözetmiyor,  taraf olmayanı bertaraf ediyor. özü değil, şekilciliği önemsiyor.

 İmansız Müslümanlık, canbaza baktırırken, özgür bireyler değil, tek tip milyonlar yetiştiriyor, toplumu sloganların peşine takarak slogan hamalı yapıyor.

 İmansız Müslümanlığın din ile peygamber hayatıyla, Kur’an’la alakası yoktur. İmansız Müslümanlığın paylaşımla, eşitlikle, yardım ve dayanışmayla kardeşlikle alakası yoktur. İmansız Müslümanlık, kapitalizmin alt yapısını oluşturarak yeni burjuva ve zengin sınıfları ortaya çıkarırken, temelde toplumu değil, yeni krallıklar ihdas ederek biat  kültürünü devam ettiriyor. İmansız Müslümanlık, istikrarlı olarak fakir üretirken , bireysel kapitalistleri koruma altına alıyor.

  İmansız Müslümanlık sorgulatmıyor, istişare istemiyor, kesintisiz biat modern çağın köle sistemini kuruyor. İmansız Müslümanlık, tefekkür ettirmediği gibi toplumu sadece taraflara ayırıp düşman ettiriyor… Hatta öyle bir noktaya getiriyor ki; karıyı koca’ya, öğrenciyi hoca’ya hasım yaptırıyor.

 Sonuçta; İmansız Müslümanlık ,Emevi’lerin, Sultanların, Kralların Müslümanlığıdır,  . Bakın İslam Coğrafyasına hangi ülkede İslam var. Hepsi İmansız Müslümanlığın devamı için Firavunlar gibi  öldürüyorlar,  yok ediyorlar, engel tanımadan İlahlık taslıyorlar. İmtiyazlı, haksız servetleriyle adeta cenneti bu dünyada yaşarken iktidar, güç, para, ve şehvetin esiri olarak sadece topluma zulüm ediyorlar

Paylaşın:
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GÜZEL OLAN GEÇMİŞE ÖZLEM..

  24 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Sevgili okurum. Bu yazımızda, geçmişte ve günümüzde yaşanılan, komşu ve komşuluk ilişkilerine değinmeye çalışacağız. Bu konuyu, hemen her zeminde vurguluyor ve geçmişe özlem duygularımızı dile getiriyoruz. Önceki yazılarımızda olduğu gibi, bir takım örnekler vererek, mevcut ve gelecek nesillere, yaşanılan gerçekleri anlatmaya çalışıyoruz. Bu gerçeklerden hareketle, insani görevimizi yerine getirdiğimize inanıyoruz. Evet; toplum içindeysen, birlikte yaşama bilincine ulaşmış olmanız gerekiyor. Paylaşmayı bilmen gerekiyor. Saygıyı ve muhabbeti bi...
 • 20 Haziran 2024 Köşe Yazıları

  Mezarlıklar Vazgeçilmez Diye Anılan İnsanlarla Doludur Zamansız gelme ve zamansız gitmeler her zaman insanoğlunu üzer. Dünya gelmelerle,  gitmelerle dolup boşalıyor.  Tüm canlılar doğuyor, gelişiyor büyüyüp sonra da ölüyor. Kural ve kaide Allah tarafından böyle konulmuş. İnsanlık topraktan geldiği için tekrar toprağa dönerek geldiği yerde eşitleniyor.  ‘’Bu vesile ile geçen hafta değerli bir dostumuzu kaybettik, uzun yıllar birlikte hak yolda siyaset yaptığımız, Milli Görüş emekçilerinden Eyüp Doğan kardeşimiz rahmana ...
 • YERLİ VE MİLLİ

  24 Mayıs 2024 Köşe Yazıları

  YERLİ ENERJİMİZ KÖMÜR VAZGEÇİLMEZİMİZDİR Kömür konusunda bir Bilgi hatırlatması yaparak başlamak istiyorum. Ülkemizin birçok yerinde kömür yataklarımız mevcuttur. Bu kömürler genelde genç kömürler sınıfındadır. Genç ve orta linyit grubuna girmektedir. Kömürün yaşıyla alakalı olarak evreleri şöyledir. LEONARDİT-TURBA-GİTYA-GENÇ LİNYİT-ORTA LİNYİT-LİNYİT-TAŞKÖMÜRÜ (Maden kömürü)-ANTRASİT ve en son hali ELMAS’tır. Ülke olarak petrolümüz, doğalgazımız yok ama kömürümüz var. Cenab-ı Allah’ın bizlere sunduğu Kömür nimetini en iyi ve en veri...
 • YOBAZLIK VE YOZLAŞMIŞLIK.

  24 Mayıs 2024 Köşe Yazıları

  İnsanoğlunu diğer yaratıklardan ayıran en önemli özelliklerden biriside geçmişini bilmesi ve ecdadıyla fikir irtibatında olması gerekliliğidir. Hal böyle iken, özellikle benliğimizi yok etmek geçmişimizden uzaklaştırmak, kültürümüzden tarihimizden yoksun bırakmak için on yıllardır senaryolar yazılmakta ve çeşitli zaman ve zeminlerde hayata geçirilmektedir. Bu muazzam çalışma iç ve dış mihrakların ortaklaşa çalışmasıyla başarı elde etmiştir. Dolayısıyla günümüzdeki giyim ve konuşma kültürü işte bu menfi çalışmaların  eseri olmuştur. ...