Bugun...
SEN HARİKA BİR DETAYSIN…


Derya Deniz Dinç Denizce
ddinc@windowslive.com
 
 

(Değerli Kardeşim Veysel İlktu'ya destekleri için sonsuz teşekkürlerimle..)

Çok zorsun ama bir o kadar da vazgeçilmez… Seni vazgeçilmez yapan benim yüreğim. Sende ki her şeye ben anlam yüklediğim için öylesin. Bazen tam da böyledir dediğim sözler ve davranışlarda bulunuyorsun, bazen de beni şaşırtıyorsun. Geçenlerde bir söz ettin bana. Dedin ki; ‘ Sen harika bir detaysın, bilemezsin’… Bu cümleyi senden duyduğumda hayretler içinde dondum kaldım. Ömrümde hiç duymadığım bu cümle ile tokat yemiş gibi oldum. Şaşkındım, mutluydum, heyecanlıydım. Sebebi ise iltifat almak değil bu iltifatı senden duymaktı.

Çok zaman oldu. Ne yaptınsa tükenmedi bende ki sen. Kapkaranlık bir gecenin sabahısın. Sabaha karşı içilen soğuk bir su, uyandığımda yediğim tuzu fazla kaçmış acılı melemensin. Nasıl anlatılacaksın ki, hayatımın en harika detaylarısın.

Nefesimin kesildiği oluyor seni özlemekten. Özlemenin en kötü yanı görememenin, sesini duyamamanın çaresizliğidir. Özlediğin insanın da seni özlediğini öğrenmek dünyanın en güzel hissi. Sanki kaydıraktan kayarken aşağıda onun beklediğini bilmek gibi. Bir selamının dünyamda yarattığı kıyameti bilmedin hiç.Çok şey anlatmak istiyorum sana dair ama yorgunum…  Heveslerim yorgun, iyimserliğim yorgun, konuşarak anlaşmaya olan inancım yorgun, beynim yorgun, bedenim yorgun, bunca şeyi affeden kalbim bile yorgun artık.  Benden geriye mecalsiz bir şey kaldı sadece. Çok yorgunum.

Bazı vedalardan ve bazı yaşanmışlıklardan sonra kimseye bel bağlamamayı öğrendim. Seninle  hayır demeyi öğrendim. Kırıldığım yerde bırakıp gitmeyi öğrendim, kimseyi baş tacı etmemeyi öğrendim. 

Elimi uzattığımda sana dokunamıyorum. Aynı sabaha uyanamıyorum. Sesini duymak için çıldırıyorum ama duyamıyorum. Bir kahvenin peltesi gibi çörekleniyor özlemin yüreğime. O sebeple mi sevenlere; fallarda kalbin kabarmış diyorlar? Çünkü benim kalbim yerine sığmaz oluyor sensizken. Ben seni özlemekten yoruluyorum gülüm.

 

Aşkın yalnızca sen hali vardır. Diğer tüm durumlarda artık âşık görmez, duymaz, hissetmez. Aşk bir yanılsamadır ancak bu yanılsamayı bile bile yenilgiyi kabulleniştir. Kabullenirken; şikâyet etmemektir, direnmemektir, gidememektir.Çünkü her yakınlıkta kaybetme korkusu, uzaklıkta ise kavuşma ümidi vardır…

Aşkın güzel yanları yok mudur? Maziyle barıştırır sizi mesela…  Mesela herkesi her şeyi sevmeye, affetmeye başlarsınız. Kendinize bile dar gelirken, herkesi kucaklayan kocaman bir dünyanız oluverir. Kötü gelmez size en sevmediğiniz yemek bile. Aşk sizi güzelleştirir ve kolay eder tüm zorları. Bu sebeple değil midir; kralların tahtından feragat etmesi, Ferhat’ın dağları delmesi…

 

Sen belki harika bir detaysın ama beni de hor görme.  Bir daha böyle sevilmeyeceksin, beni unutsan da bunu unutamazsın. Evet, âşık iken tüm yollar yalnızca aşığa çıkar. Maşuk kendisini kaybetmiştir. Yolu da rehberi de âşıktır. Aldığı nefestir. Karşıdakinin deli dediği kendisinin aşktan delirdiğidir. Ancakkkkk…Gerçekleri bir gün mutlaka yaşayacağız. Ve göreceğiz ki; yeniden âşık olunuyor, yeniden seviliyor. Çünkü her birimiz artık aşka aşığız.

Aşk ile eyvallah…

 

 Bu yazı 3141 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Mazlum Gİzer.
01-08-2018 16:38:00

Hayatımın en harika detaylarısın demek her şeyi anlatıyor. Kalemine,yüreğine sağlık hocam.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI