Bugun...
SURİYE VE OPERASYONUN GERÇEKLERİ


Yusuf Yoldaş Misafir Yazar
sadabadhaber@gmail.com
 
 

Yıllardır dünyada zulüm yapan, kan döken bir Amerika ve ne yazıkki ona ses çıkartamayan dünya ülkeleri özellikle müslüman coğrafya da etkin bir katliam yapan,kan döken katil Amerika ya sadece cılızda olsa Rusya sesini yükseltebilmekteydi. Geçmişimize baktığımızda özellikle bir plan gereği olan Afganistan,Irak ,Libya gibi  stratejik müslüman ülkelerini iç kargaşa ile halkını birbirine düşürerek sözde demokrasi yok diyerek o ülkelere müdahale hakkını kendinde görüp müdahale eden ABD nekadar sahtekar,yalancı ve zalim olduğunu kendi çıkarları doğrultusunda hareket ettiğini bugün o ülkelere baktığımızda görebilmekteyiz. 

      

     Bugün ise son kobay olan Suriye de ABD nin ve piyonlarının hesaplarının tersine döndüğü aşikardır. Dünya her zaman iki aktörün kapışmalarını, mücadelelerini izlerdi birinci aktör ABD özellikle dünyayı perde arkasından yöneten şeytan 

İngiltere nin maşası olduğunu herkes bilir. İngitere nin yanı sıra birçok batı ülkeleriyle dünyadaki bazı devletler inde desteklerini yanına alarak ABD kabadayılık rolünü üstlenmiştir. Karşısında ise tek ses çıkartabilen Rusya olmuştur o da Çin ve İran gibi güçlü ülkelerin yanı sıra birkaç ülke ile beraber ABD nin karşısında ses çıkartıp karşı durmaya gayret etmiştir. Dünya bu iki ülkenin kapışmaları ile bugüne kadar gelmiştir. 

 

    Suriye gerçeklerinden sonra dünyada bazı şeylerin değiştiği aleni meydana çıkmıştır. Suriye operasyonlarında dünya yeni bir güçle karşı karşıya gelmiştir. Belkide ( Recep Tayyip Erdoğan korkusu budur ) gerek sahada gerekse masada oldukça etkili olan üçüncü güç Türkiye devletidir. 

     Yukarıda bahsettiğim gibi ABD ve Rusya nın güç ve destek aldığı ülkeler bellidir. Peki Türkiye nin gücü nereden geliyor dersiniz? 

Bakıldığı zaman Türk cumhuriyetleri ve bunların yanında Pakistan gibi birkaç ülkeyi sayabiliriz. Ama gerçekte ise Türkiye mizin asıl gücü İstanbul u fetheden Fatih in döktürdüğü toplar ve yaptırdığı silahlar misali kendi savunma silahlarını yapan Osmanlı nın mirası olan Türkiye tarihinden aldığı güç ile şuan dünyada birbirine adeta horozlanan kapışan ABD ve Rusya dan sonra üçüncü güç olarak Suriye de ortaya çıkmıştır Artık Türkiye yi kimsenin tehdit edemeyeceği gerçeği görülmüştür. Bakıldığı zaman Suriye de Rusya merkez yönetimi olan muhafız askerleriyle beraber hareket etmektedir. ABD ise bütün gücü ile bölgedeki terör unsurları olan PYD,PKK gibi gruplarla birlikte her türlü desteklerini vererek hareket etmektedir. Türkiye ise Suriye de zulme uğrayan halkı ile beraber kurduğu Suriye milli ordusunun yanında yer alarak sahada en güçlü şekilde varlığını ispat etmiştir.

    Suriye gerçeğinde görünen şuki artık sahada da  masada da güçlü bir Türkiye vardır.Bunu gören Dünya başta İngiltere,Fransa ve Almanya nın Türkiye ile masaya oturmak için sıraya girmeleri düşündürücü 

değil midir?

       Türkiye olarak bize düşen bu süreçte devletimizin yanında olmak, başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a  destek vermektir. Fikirlerimiz ayrı olabilir birçok farklı görüşlerimizle beraber eleştirilerimizde olabilir ama asla ihanet olmamalıdır. Zaman birlik olma zamanı, fikirlerimiz ne olursa olsun Türkü,Lazı,Kürdü,Çerkezi,Romanı vs ayyıldızlı bayrağımızın altında birleşmek olmalıdır, tek vücut tek vatan olduğumuzu dünyaya ispatlama zamanıdır. 

      Saygılarımla...

 

Not: İki süper güç ABD ve Amerika’ya ayar veren üçüncü güç Türkiye yazısında buluşmak üzere.

 Bu yazı 782 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI