Bugun...
ZAVALLI ESKİ BAKAN’DAN TIK YOK


Ömer Şafak
Ömer Şafak
 
 

Yaklaşık 3 bine yakın twitter takipçim 800’e yakında facebook arkadaşım var. Zaman zaman gazetemizin haberlerini duyurmak için sosyal paylaşım sitesini kullanırım. Takipçiliğim sadece haber içerikli, bilgi edinme yada bilgilendirme amaçlıdır. İstisnalar hariç başka amaçlı kullanmam. Birde gazete için bol bol resim indirir arşivlerim.

Ancak bu sosyal medyayı kullananlar genelde dini argümanları kullanarak kendilerini alim yerine koyuyorlar. Bu işi yaparken de çal, kopyala, yapıştır metodunu uyguluyor, kendilerinin bir şeyler yaptığını zannediyorlar. Bir de; bol miktarda yemek yerken, yatarken, uyurken günlük yaşamındaki her kareyi paylaşanlar var.

 Esas bahsetmek istediğim konuya gelince; Dini argümanları  kullanarak tebliğ vazifesi yapanlara kızıyor hiç tasvip etmiyorum. Özellikle her hafta atılan Cuma Günü kutlama mesajları, dini ve mevlit günlerindeki kutlamalar vıcık vıcık  istismar, riyakarlık kokar. İstisnalar hariç elbette samimi olanlar vardır, lakin be insanların çoğunun karakterlerini yaşam biçimlerini bildiğim için bu mesajlarıyla hiç örtüşmemektedir. Bir nevi ucuz din tacirliğinden başka bir şey değildir.

İŞTE BİRİ YAKALANDI

İşte bu mesajları her Cuma atan sahtekarın biri, bir bakan açıkça yakalandı ve rezil oldu. Allah işte bir adamı böyle rezil eder. Egemen Bağış isimli eski bakanın telefon konuşmaları iğrenç olduğu kadar adamın çıkar ve menfaati için neler yapabileceği de ortaya çıktı. Tam bir sekiz yüzlü Mürai tiplemesi.

Bu zat, Ak Parti Hükümeti’nin prenslerinden ve sözde saygın bir kişiydi. İşte Allah bir insanı böyle perişan eder önce Yolsuzluk iddiası ile damga yedi ardından din tacirliği ortaya çıktı. Benim çok üzüldüğüm ise muhafazakar Demokrat  bir parti iddiasında olan bir partinin hiçbir yetkilisinin bu derece vahim bir konuda ses çıkarmayışıdır. Ne çıt çıkaran, ne bir kelam eden ne kınayan ne de ayıp etti diyen var.

Yazık şu bizim mahallenin insanlarına üç günlük dünyada hiç değer mi…  Başınıza bu işle ilgili bir iş gelse bile şereftir, Allah Katında mükafattır.   Neden korkuyor, neden çekiniyorsunuz?

Yazık şu koca koca  profesör ünvanlı ilahiyatçılara…  Yazık şu dindarlara …Yazık şu sözde İslamcı saray, kırıntıcısı köşe yazarlarına, Entelektüellere, aydınlara… Sizler vicdanınızı siyasetin aktörlerine kiraya bu derece mi verdiniz.

 Yolsuz, talancı, yalancı, inkarcı, alaycı bizim mahalleden olunca koru ve kolla, başkalarından olunca lime lime  linç et.  Yok böyle bir şey …  Benim inandığım Allah, Kitap, Peygamber böyle bir şey demiyor.  Böyle bir anlayış içimi dağlarken, hiçbir şey yapamamanın üzüntüsünü yaşıyor, sadece kin ve buguz gütmekle yetinebiliyorum.

 Yeter artık bizleri Allah ile aldatmayın, bizleri kandırmayın bu işin sonunda mahşeri Kübra var. Artık numara yapmayın, bildik demode olmuş  argümanlarla bizleri aptal yerine koymayın.

 Siz Egemen Bağış denilen bir inkarcıyı , alaycıyı bile hala içinizde barındırıyorsanız yolun sonu bugün olmasa da yakında görünüyor demektir.

 Yazık …  Çok yazık.

Not: Kuran’ı Kerime bu iğrenç ve inkarcı hakaretleri lafları söyleyerek alaya alan diğer muhatap  gazeteci Metehan Demir’i kınamakla birlikte ne kadar kin ve nefret duygularımı beslesem de yinede davranışından dolayı önemsiyorum. Hiç kıvırmadan, montaj, dublaj demeden ‘’ tüm milletten özür diliyorum, yanlış yaptım, ben böyle bir insan değilim’’ dedi ve CNN Türk televizyonundaki her gün yaptığı programını da bırakarak televizyondan ayrıldı. En azından netliğini ortaya koydu.

  Bir de bizim mahallenin insanları, Aydın Doğan’ı her platformda linç etmekle mahirdir. Ama O Aydın Doğan, bu davranışından dolayı Metehan Demir’i kapı dışarı koydu. Hem televizyon hem de gazetesinden attı.

  ÖZÜR

Bu makale gazetemiz Sadabad Haber'de sehven (yanlışlıkla ) Metin Zor ismiyle yayınlanmıştır. Arkadaşımız Metin Zor ve tüm okurlarımızdan özür dileriz.Bu yazı 2277 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI