Bugun...
TERÖR VE GANİMET


Metin Zor
İMAİL: metinzor58@gmail.com
 
 

Ülkeden ülkeye, farklı şekillerde kendini gösteren terör, son günlerde seyirci ! ülkelere de sıçramış durumda. Terör mağduru ülkelerin çektiği acıyı, sıkıntıyı şu günlerde, sözüm  ona  Batılılar da! yaşamaya başladı. Beklentimiz odur ki, diğer insanların çektiği acıyı onlar da hissetsin.

Bana değmeyen yılan bin yaşasın yanlış değerlendirmesini örnek alarak, başka başka yerlerde meydana gelen terör olaylarını umursamayanlar arasında terör algısı da değişik şekillerde yorumlanmakta ve değerlendirilmektedir. Bu güne kadar kimine karşı terörist olanlar, kimine karşı kahraman oluyorlar. Yine merak ediyorum, teröristleri kahraman ilan edenler, son olarak Fransa’nın başkentinde yani  Avrupa’nın merkezinde yüzlerce insanı  katlettiler. Pek sayın batılıların, bu kahramanları!  besleyip sahaya sürenlere hiç mi bir sözü yok. Bekliyoruz…….

Ucuz kahramanlık yaparak yine İslam karşıtı tavırları devam edecekse terör konusunda netice alınamayacak, yine terör illeti can almaya devam edecektir. Çünkü yanlış yerde suçlu aranmaktadır. Müslüman dan terörist olmaz. 

                                                                    -o0o-

Huzursuzluk çıkarıp, huzuru getireceğini ilan edenler, aslında teröristin yaratıcıları ve ta kendisidir. Amacı huzursuzluk çıkarmak olan terörün huzur getireceğini iddia edenler, art niyetli olmakla beraber, yurt-millet- kavramına savaş açanlardır.

Huzur olan yerde terör olmayacağı için, Terör her zaman halkın korku ve ümitsizliğe kapılmasını hedefler. Halkı tedirgin eder, kaygılandırır. Her an için acaba içinde tetikte beklersin. Bireylerde olan bu kaygı ve tedirgin durum, ülkeleri psikolojik ve sosyolojik sıkıntıya sevk eder. İstikrarsızlık baş gösterir. Hedef ve istenilen da zaten budur.

                                                                      -o0o-

Öteden beri, başak güçler kaynakları yönetme ve onlara fazlasıyla sahip olma, o kaynaklardan faydalanma savaşı vermişler ve zamanla da başarılı olmuşlardır. Arap alemi, Afrika ve Müslüman ülkelerde yapılan uygulamalarda olduğu gibi. Ha, Müslüman ülkeleri demişken,  bir gerçeğe değinmeden geçemeyeceğiz.  Yerküre ‘de mevcut ve hem de petrol zengini (ağası !) olan sözde Müslüman ım diyen paralı ülkeler, peykler, ezilen asimilasyona tabi tutulan, vatanı ve dini için her gün onlarca yüzlerce can kaybeden mazlumlar için acaba ne düşünüyor. Hiç mi vicdanları sızlamıyor. Bir kralın bir günde harcadığı parayla  binlerce aç insanın karnının doyacağını hesap edemiyorlar mı. Terörizmin yok edilmesi çabası içinde olmadıkları gibi, ezilen aç susuz ve yok olan mazlumları hiç mi görmüyor, duymuyorlar. Bu konuda kıllarını bile kıpırdatmıyorlar. Bunun içindir ki TÜRKİYE göze batıyor. Türkiye haykırıyor, çabalıyor.  İnsanlığın huzuru için kendi ülkesinde olduğu gibi, diğer ülkeler için huzur projeleri üretme çabasında. Arap alemi bu güne kadar hiçbir zaman bir araya gelmeyi zaten becerememiştir.

Bugün güçlü olan ülkeler, ABD, ALM, İNG,FR. Ve diğer bazı  Avrupa ülkeleri, bizde meydana gelen terörist faaliyetlerini hep kendi pencerelerinden değerlendirmişler, adeta terörün haklı çıkması yolunda ellerinden geleni yapmışlardır. Bu tutum yetmiyormuş gibi, teröre dolaylı yoldan destek oluyorlar. Fakat gün geldi onlar da, aynı acıyı gördü ve hissettiler. Yakın tarihte Parıs ve diğer bölgelerde olduğu gibi.

Terör, kendine eleman yetiştirmek için, her zaman işsiz, güçsüz, eğitimsiz saf gençleri seçiyor sözde eğitiyor ve ölüme sevk ediyor. Ölüme sevk edilen bu gençler davalarına hizmet ettiğini sanarak terör faaliyetlerine katılıyor ve terörist oluyorlar. Artık bu durumun da geri dönüşü olmuyor. Terör odakları öyle profesyonel çalışıyor ki; sokakta, caddede, okul önlerinde, parklarda, metruk bina ve viranelerde, körpe yavruları madde bağımlısı yapmakla yetinmiyor, lüks semtlerde, lüks partiler vererek,  eğlenceler düzenleyerek zehrini damarlara akıtıyor. İnancım ve beklentim odur ki; bireylerden başlamak üzere, aileler çocuklarına sahip çıktığı sürece, devletin vatandaşına sahip çıktığı sürece, eğitimli insan yetiştirildiği sürece, terör kendisine eleman bulamayacaktır.

Müslüman ülkelerin yöneticileri, ülkelerini adam gibi yönetirse, halkına sahip çıkarsa, satılmış benliğini geri alırsa, Müslümanlığın gereklerini yerine getirirse, mazlum halklara sahip çıkarsa, kendi  şatafatlı yaşantısından vazgeçmezse, yetimin fakirin fukaranın hakkını yemezse, küçük bir azınlığın rahatını düşünmek olmaz ise, inanıyorum ki, bugün ezilen mazlum milletlerin kaderi değişecektir.

Ey para zenginleri, Ey varlıklı aileler, Ey sömürgeciler ve de, Ey petrol şeyhleri !

Ganimeti nimet bil. Ona göre hareket et.  Şu, ya da bu şekilde elde edilen her varlığın, bir sonu vardır.

Senin de öyle…………

 

VESSELAM

 

Metin ZORBu yazı 1846 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI