Bugun...
SON OYUNLARI


Metin Zor
İMAİL: metinzor58@gmail.com
 
 

SON OYUNLARI

15 temmuz kalkışmasıyla hiç şey elde edemediler. Güneyimizde oynanan oyunlara alet ve yem olmadık. Dışarıdan ve içeriden ekonomimizin çökertilmesi  için oynanan oyunlara rağmen başarılı olamadılar. Önceden olduğu gibi, vesayeti kabul etmemizi istediler, başaramadılar. Biz egemen ve güçlü bir devletiz. Komşularımızla barışçıl yaşamayı düstur edinen büyük ve güçlü bir ülkeyiz.

Mazlumlara kucak ve sofrasını açan. Üç milyon mülteciyi barındıran bir ülkeye kimse aba altından sopa gösteremez.  Gerektiğinde tek taraflı aldığı kararla, Avrupa ile mülteciler hakkında yapılan anlaşmaları tek taraflı iptal edebilir. Buna hiç bir Avrupa devleti karışamaz.

Haçlı ve ortaçağın karanlık düşüncesinin ayak sesleri Avrupa da duyulmaya başladı.  İnsan ve İslam düşmanlığı artık iyiden iyiye kendini hissettiriyor. Avrupa da faşist partiler ön plana çıkmaya başladı.

Avrupa’nın sözde özgürlükçü ve demokrat devletleri, Türkiye de anayasa referandumu, diğer deyimle halk oylaması yaklaştıkça paniklemeye başladılar. Zira onlar 16 nisan dan sonrasını görüyor ve biliyorlar. Türkiye’nin şahlanışını görmek istemiyorlar. İşte onun içindir ki; EVET e karşı, her türlü komplolarla, hayır kampanyalarını destekliyorlar. Bunun için her türlü argümanları kullanmaktan çekinmiyorlar.

Batıda iki ekol var. Bize göre bu ekollerin birbirlerinden pek farkları yok. Biri sözde pozitif yaklaşım içinde olan ve uluslar arası entegrasyonu isteyen ekol. Diğeri ise, ırkçı, şovenist, ötekileştirici, ayrımcı, daha doğrusu kendi değerlerinin ve Avrupa’nın güçlenerek yaşamasını isteyen ekol..

Geride bıraktığımız günlerde, sözde özgürlükçü Avrupa’nın gerçek yüzü ve emeli bariz bir şekilde ortaya çıkmıştır. Bütün insani ve uluslararası kuralları ayaklar altına almış, gerçek niyetlerini belli etmişlerdir. Yaşanan çirkin ve kural tanımaz olaylara karşın, hiçbir ülkeden, bu yapılanların yanlış olduğuna ilişkin olarak hiç açıklama ve  kınama yapılmamıştır. Kardeş Azerbaycan Devleti hariç. Bu na yaman çelişkidir. Bu ne aymazlıktır. Bu ne ayrımcılıktır.

Hollanda  da yaşananların binde  biri Türkiye’de yaşanacak olsaydı, yer yerinden oynardı. Belki de, açık bir şekilde, Haçlı ordusu kurularak, dün olduğu gibi, bu gün de Türkiye ‘ye saldırıya başlardı. Tabiiki derslerini alır dönerlerdi. Çanakkale de olduğu gibi.

Şer güçler, dünyanın dört bir yanından değişik söylem, fiziki ve siyasi engeller ile ülkemizin aydınlık geleceğini ipotek altına almak için var güçleriyle çalışıyorlar. Bu dönemde, her zamankinden daha uyanık ve diri olmamamız zorunluluğu vardır.

Avrupa devletlerinin çoğu ve AB ülkeleri sömürü sayesinde ayakta kaldığı için, bu tür davranışları yapmaktan hiçbir zaman çekinmezler. Kendi kendine yetebilmeye çalışan, özgür ve bağımsız devletlerin varlığı onları rahatsız eder. Orta çağda kendi aralarında meydana gelen savaşları hemen unutulup, haçlı zihniyetleri hortlamayla başlıyor. Tüm bu gerçeklere ve yaşanmışlıklara rağmen, ülkemizdeki haçlılara ne demeli bilemiyorum.  Bu cennet vatan senin. Lütfen,Türkiye düşmanlarına alet olma. Senin dedelerin bu vatanı kolay kazanmadı. Bu vatan sana emanet. Senin gibiler olmasa da, bu vatan payidar kalacaktır. Yine de son kez hatırlatalım dedik. Ey Türkiye evladı ! Sana senden başka dost olmaz. Daha fazla geç kalmadan, gel saplandığın bu balçıktan çık.

Vesselam,Bu yazı 1369 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI