Bugun...
KISACIK


Metin Zor
İMAİL: metinzor58@gmail.com
 
 

 

İnsanın hayatında;  uğraşı, emek, alın teri, çaba, istek, azim, cesaret, hoşgörü, paylaşım, yardımsever olmak, istişare, iyi niyet, risk gibi unsurlar hep var olmuştur. Ayrıca, kişilere göre değişkenlik arz eder. Diğer yandan, normal bir insanda olmaması gereken bir takım unsurlar da, malesef zaman zaman  kendini göstermiştir. Bunlardan, yalnızca biri dahi, insan yaşamını menfi olarak etkilemeye yetiyor, artıyor bile. Nedir bunlar diye aklımızdan soru geçebilir. İşte bir kaçı. Kıskançlık, miskinlik, haset, nefret, kin, hin, hazımsızlık, peşin hükümlülük vb. vb. Keşke bunlar insanda var olmasa, dünya çok güzel olurdu. Hayatta öyle.

Gel gör ki, üzerinde yaşardığımız yer küre, hep olumsuzluklarla dolu.  Keşke bunlar olmasa, keşke kötü ve art niyetli insanlara fırsat verilmese. Keşke kendi çıkarları için insanlığı mahvetmese. Keşke bu yer kürede olumsuz davranışlar hayat bulmasa. Keşke, yakıcı ve yıkıcıların önü açılmasa.

Şu gerçeği de unutmamak gerekir. İnsanın olduğu ve yaşadığı her yerde mutlaka hatalar olur ve yaşanır. Önemli olanı, yapılacak hatalara sebebiyet vermemektir. Önemli olanı, insanlık zararına olan tüm olumsuzluğu ve zararlı hareketlerin önüne geçmek. İyi niyet ve şuurla hareket ederek, kötülüklerin üstesinden gelmektir.  Önemli olan, niyetlerin halis olmasıdır. Önemli olan, emek, çaba ve insani değerdir. En önemlisi de, insanın yaratılış gayesinin idraki içinde olmaktır. Tüm bu güzellik ve gerçeklere rağmen, insanlığın gereklerini yerine getirilemiyor, kötüye ve kötülüklere çanak tutuluyor ve hizmet ediliyor.

                                                                                      -0-

Bize gelince,

Ülkemiz bu güne kolay gelmedi, kazanımlar için çok canlar yandı. Nice şehitler verdik. Nice kahramanlık destanları yazdık. Özgürlük mücadelesinden ödün vermedik. Dün’ü hatırlamak bize yeter, ışık da tutar.  Ekmeğini yediği, karnını doyurduğu, eğlendiği, güldüğü, yaşamını devam ettirdiği  ülkesine ihanet ederek, düşmanlarıyla birlikte hareket edenlere sadece acıyor, ruhlarının ve bedenlerinin satılmışlıklarına üzülüyorum. Bu gemi batarsa hep beraber batarız. Yabancı mihrakların peşinden gidilmemeli, onların kötü emellerine alet  olunmamalı. Olumsuzluk üretenlere fırsat verilmemeli. Şanlı tarihimiz iyi okunmalı ve uyanık olunmalıdır. Keşke dememek için, bizde ve insanlığımızda var olan güzellikleri ön planda tutalım. Kötü olanları hayata geçirmeyelim yeter.

Kendini, ülkeni ve bağımsızlığını düşün. Etrafını ve dünyada olup biteni gör ve ülkenin değerini anla.

SANA SENDEN BAŞKA DOST YOK.

Vesselam,

Metin ZORBu yazı 2049 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI