Bugun...
İNSAN VE DİĞERLERi. (Haykırışa devam.)


Metin Zor
İMAİL: metinzor58@gmail.com
 
 

Dünden bu güne, hemen her kuruluşlarda veya siyasi partiler bünyesinde, olumsuzluğu şiar edinmiş, kabuğunu kırmayı becerememiş, başkalarının verdiği besinle yaşamını sürdürmeye çalışan, insanlıktan nasibini alamamış, bilgisiz ve vizyonu olmayan güruhlar, kendilerine yer bulmuşlardır.

Nasipsiz nasipliler, şerefli görünen şerefsizler ile, hemen her dönemde karşılaşmış ve bu muhterislerle aynı yolda beraber veya yan yana yürümeye mecbur bırakılmışızdır. Zaman içinde, bunlara görev dahi verilerek, hata üzerine hatalar yapılmış, gönül erlerinin dışlanmasına zemin hazırlanmış, görev ve siyasetten uzaklaştırılmışlardır. Ülkesinin ve mensubu olduğu partinin başarıdan başarıya koşmasını hedefleyen, üst düzey  yöneticilerin, bu gibi insan görünümlü yaratıklara fırsat vermemesi gerekliliğine inanıyorum.  Partiler, sivil toplum örgütleri ve bilumum kuruluşlar, gönüllü olarak görev almış gönül erleri sayesinde ayakta kalabilmiştir.  Yine bu kuruluşlar, eğer ki başarılı olabilmişler ise, işte bu gönül erleri sayesindedir. Sanılmasın ki, araba kendiliğinden yürümektedir. Sanılmasın ki, güruhların çalışmasıyla, başarılı olunmuştur.

Anlatılan gerçekler ışığında, bu güne kadar asalak yaşamaya alışmış, iyilikten, güzellikten, hizmetten rahatsız olan insan görünümlü insancıklara fırsat ve yetki verilmemelidir. Aynı bünyede, aynı partide olduğu halde, Partisi ve halkı yararına hizmetleri sunan kişilerden rahatsız olan, ben merkezli  zihniyette olan yarasaların ayıklanmaması durumunda, er geç kötü sonuçlar kaçınılmaz olacaktır. Vücuda mikrop girmişse, sayısı önemli değil. Bir tanesi de, milyon tanesi de aynı şekilde bulunduğu bölgeye zararlar verecektir. Bazen da onulmaz yaralar açacaktır. Önemli olanı, mikroplardan korunmaktır.

İnsana ve insanlığa hizmeti görev bilen, sunduğu hizmetlerden dolayı, huzur bulan, mutlu olan. Mevcut olanaklarını, yaratılış gayesi gereği insana hizmette kullanan, ilkeli ve ülke sevdalısı gönül erlerinin, engellenmemesi gerekliliğine inanıyorum. Ne yazıktır ki, bu şuurla hareket edenler, kişisel ve olumsuz dürtülerden dolayı, genellikle engellenmiş ve pasifize edilmiştir. Yarasaların ışıktan rahatsız oluğu gibi, insan görünümlü muhterisler de, sunulan hizmetlerden ve halkın sevgisinden rahatsız olmuşlardır.

Bu muhterisler, şunu iyi bilsinler ki; dışlamaya çalıştıkları bu insanların hizmetleri, misyonu ve vizyonu, bulunduğu İlçe sınırları dışına çoktan taşmıştır. !

Hizmet üretmekte sınır tahdidi olmayan,

 İnsan merkezli  ilkelerden ödün vermeden çalışan,

İnsana ve insanlığa hizmeti şiar edinmiş, öz benliğini yitirmeyen,

 Yetki verildiğinde adam kayırmacılığı yapmayan ve hatıra göre hareket etmeyen,

 Sahte siyasetçiliği zul addeden, kişisel çıkardan uzak, etiket ve kartvizit sevdalısı olmayan, müspet ve güzel insanların hizmet aşkı engellenmesin.

 Şerefsiz şereflilere yetki verilmesin.

 Güruhların keyfiliği ve egolarının tatmininden dolayı; müspet insanlar, siyasetten uzaklaştırılmasınlar.

Meydan, güruhlar ve muhterislere kalmasın.  Gerçek insanların önü kesilmesin. 

Aksi durumda, ışıktan rahatsız olanlar bayram edecek, istenmeyen son kaçınılmaz olacaktır.

 

Eba Müslüm Horasani’ nin, güzel bir veciziyle yazımızı tamamlayalım.

“Onlar, zarar vermeyeceklerinden emin oldukları için, dostlarını kendilerinden uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve kazanmak için de, düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakınlaştırılan düşman  ! dost olmadı ama, uzaklaştırılan dost düşman oldu ! Herkes düşman safında birleşince de, yıkılmaları mukadder oldu.” 

 VESSELAM.

METİN ZOR

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bu yazı 1581 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI