Bugun...
BATI MI, SÖMÜRÜ MÜ. ADINI SEN KOY.


Metin Zor
İMAİL: metinzor58@gmail.com
 
 

BATI MI, SÖMÜRÜ MÜ. ADINI SEN KOY.                                   

Dünya devletleri arasında üstünlük algısı değişmeye başladı.  Bir zamanların Batı’sı ! ne yaptığını bilmez bir halde, sağa sola yalpalayarak yürümeye çalışıyor. Bu sözde yürüme esnasında, kendi içindeki pisliğin yanı sıra, etrafını da pisletiyor ve çamur fırlatıyor.

 

Bilindiği gibi, sömürü ve baskı ile hayatını idame ettirdiğini unutarak ya da bilerek, nerede bir iyi varsa hemen saldırıya geçiyor. Adeta formatlanmış ve görevini yapıyor gibi. Batı, olmazsa olmazlarını derhal devreye sokuyor, ülkeleri birbirine karıştırıyor, nifak tohumlarını ekiyor ve kısa zamanda ürününü hasat ediyor. Teknolojiyi silaha dönüştürüp; karıştırdığı, cepheleştirdiği mazlumları birbirine kırdırıyor. İşte batı bu. Önü pembe, arkası uçurum olan, sömürücü sözde batı bu. Kan emici batı bu.

 

On yıllardır haykırıp duruyoruz. Bildiğimiz gerçekleri dile getirerek, tedbiri hiçbir zaman elden bırakmamayı, yaşanılan olumsuzlukları unutmamamızın gerekli olduğunu, her zaman vurguluyoruz ve hatırlatıyoruz. Bugüne kadar yaşanılan musübetler, hep batının ve emperyal güçler dediğimiz, kan emicilerin komplolarından dolayı meydana gelmiştir. İşte batı bu.  Bunun içindir ki; batıyı yenilmez bir güç olarak gördüğümüz sürece, yerlerde sürünmemiz kaçınılmaz olacaktır. İslam coğrafyasının, niçin işgal altında olduğunu hiç düşündünüz mü. Özellikle bu işgalden kurtulmak için, kalbimizi ve kafamızı batı işgalinden kurtarmamız gerekiyor. Taklitçiliği bırakıp özümüze dönmemiz gerekiyor.  Zihinlerimizi ve aklımızı, batının işgalinden kurtarmamız gerekiyor. Medeniyet, istiklal  ve kültür, batı demek değildir. Geçmişte, bu kopyacılığın zararlarını çok görmüşüzdür. Yazılı tarihler, bunu teyit etmiştir.

 

Son zamanlarda, dünya üzerindeki dengenin doğuya doğru yol aldığı belirgin hal almakta. Bunu yadsıyamayız. Uyanık olalım. Takip edenler, zaten bu gerçeğin farkında. Kan emiciler de. Batı, zaten uzatmaları oynuyor. Kısa sürede toparlanamayacaklarını çok iyi biliyorlar. Onun içindir ki, sağa sola yalpalasalar da, mazlum milletlere saldırmaktan geri durmuyorlar.  Çünkü bunlar, yaşamlarını sürdürebilmeleri için, kan emmek zorundalar. Nerede mazlum ve Müslüman bir topluluk (Ülke) varsa, zengin, yer altı kaynaklarına sahip. İşte bunun içindir ki, Ortadoğu kaynıyor, işte bunun içindir ki, Ortadoğu kan ağlıyor. İşte bunun içindir ki, Ortadoğu birilerinin maşası olarak, birbirlerini katlediyor. İşte bunun içindir ki, Allahuekber nidalarıyla, sözde Müslümanlar birbirlerini kurşunluyor. Cahil bırakılmış topluluklar geçmişte de aynı sendromu yaşadı. Şimdi de yaşıyor. Hal böyle iken, olaylara birde başka boyuttan bakalım. Batıya tutkun ve hayran olan sözde Müslümanlar, hala neden suskun. Görmüyorlar mı  katledilen yüz binleri. Hissetmiyorlar mı, bir gün sıranın kendilerine geleceğini. On yıllar önce, kendi arasında din veya başka bir sebepten dolayı kendi arasında savaşan ve birbirlerin katleden batı uyandı, haçlı zihniyetini ve sömürü düzenini kurarak birleşti. Top yekün, İslam karşıtı bir dünya oluşturmaya çalışıyor ve başarılı da oluyorlar. Bugün yaşandığı gibi. Batıda, Amerika’da, İsrailde birinin burnu kanasa, yer yerinden oynuyor.  İslam devletlerinde, hele hele, ülkemizde yüzbinlerce can gidiyor, hangi batı, hangi Amerika (İsrail) kılını kıpırdatıyor.

 Onlarınki can da bizimki patlıcan mı……

 

İşte bunun içindir ki;

Ülkemizin ve insanlığın Ali menfaati ve selameti açısından, bu zihniyete ve gidişata DUR diyerek, birbirimize, kenetlenmemiz gerekiyor. Siyasi ve dünya görüşümüz ne olursa olsun.

 

Çünkü bu gemide, hep beraber yaşıyoruz ve yaşamak zorundayız,

 

 

Vesselam,

 

Metin ZOR

 Bu yazı 2518 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Nuray K..
17-04-2018 16:05:00

Yazılarınız muhteşem ve gerçeklere değinmişsiniz.Tşk ederim.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI