Bugun...
15 TEMMUZ


Metin Zor
İMAİL: metinzor58@gmail.com
 
 

15 TEMMUZ

Millet olarak, topyekün  yüreğimizle karşı koyduk. Bir olduk. Diri olduk. Biz olduk. Yılmadık, yıldırdık. Ağlamadık ağlattık. Yıkılmadık, yıktık. Kaçmadık, kaçırdık. Yemedik, yedirdik !  Fazla söze ne gerek. Tanklara, namlulara göğsümüzü siper ettik. Paletler arasında kollarımız kaldı. Tanklar üzerimizden silindir misali geçti. Kollarımızı, ayaklarımızı, kellemizi vatanımız, ülkemiz, namusumuz ve toprağımız için feda ettik.Yüzlerce şehit verdik, gazilerimiz oldu. Fakat, kişiliğimizi satmadık. Benliğimizi yitirmedik. Ruhumuzu ve ülkemizi satmadık. Piyonlara, maşalara bu fırsatı vermedik.

Bir başka yönden değerlendirecek olursak.  Ortada bir gerçek var. Aynı zamanda çok düşündürücü bir gerçek. Meydanlarda, tamamına yakını  AK PARTİ ve MHP ağırlıklı kesimler mevcuttu. Gece demeden, gündüz demeden nöbet tutan, yüreğini ortaya koyan, vatanperver bir topluluk vardı. Bu ülke hepimizin olduğuna göre, gönül  isterdi ki, aynı şevk ve heyecan, yürekli karşı duruş, bazı kesimlere de yansısın……. Ne acıdır ki, bana dokunmayan yılan bin yaşasın düşüncesinde olan düşüncesizler, gelişmelerden bi haber, uyuşturulmuş meta lar gibi, ortalıkta kalıverdiler.  Eski, kokuşmuş, klasikleşmiş, uydurma algı operasyonuyla kendilerini avutmuşlar ve hala da bu menfi tutumlarını devam ettiriyorlar. Düşünemiyorlar ki, bu konu; GÜN BATIMI DEĞİL, GEMİ BATIMI GEMİ…….! 

Yaşanılan ve hemen karşı konularak devletimiz tarafından etkisiz hale getirilen, darbe kalkışması sonrasında, bazı kesimler tarafından, birkaç kez, günübirlik de olsa, bazı meydanlarda mitingler ve toplantılar tertiplendi.  Birtakım mesajlar verilmeye çalışıldı. En azından, (Yeni Kapı hariç) göstermelik miting yerine, amacına uygun, yürekli topluluklardan oluşmuş, örnek mitingler ve nöbetlere iştirak edebilseler di, belki şu anda yaşadıkları vicdan azabını, gizliden gizliye yaşamayacaklardı. Tabi o da varsa. Dedik ya, bu mesele, gemi  meselesi.

Her şeye ve tüm olumsuzluklara rağmen, yeri ve zamanı geldiğinde, siyasi görüşü ne olursa olsun,  benim ülkemin insanlarının büyük çoğunluğu, birlikte hareket etmesini gayet iyi bilir. Omuz omuza, sırt sırta kurşunlara göğsünü siper eder. Her şeyi unutur, vatan ve demokrasi için canı pahasına savaşır. Türk Milletini tanımayanlara duyurulur.

Vesselam,

Metin ZORBu yazı 1515 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI