Bugun...
YENİ LEVENT KONAKLAR SPOR KULÜBÜ


İbrahim Dülgar Misafir Yazar
İbrahim Dülgar
 
 

           Manifestomu yayınlayıp aktif siyaseti bıraktığımda 54 yaşındaydım. Yani kartalın 40. yaşındaydım. Ya sosyal, ya da siyasal olarak ölümü seçecektim veya bir yol bulup ben de vardım görmezden geldiniz diyecektim. Kartal göğsüne doğru kıvrılan gagası, sertleşen pençesi, ağırlaşan kanatları nedeniyle yaklaşık 40. yaşında ya ölümü seçerdi ya da yaşaması için gerekeni yapardı. Ben de öyle yaptım. Gagamı sürttüm, tüylerimi yeniledim, artık gençlerle uğraşacaktım, onları hayata hazırlayacaktım. İşte Yeni Levent Konaklar Spor Kulübü’nün kuruluşu bu satırlarda gizli idi.

       

           On özverili arkadaşım ile 18.11.2014 de Yeni Levent Konaklar Spor Kulübü derneğimizi kurduk. 11 Şubat 2015’te kulübümüz TFF tarafından tescil edildi.

          

           Yeni Levent Lisesi, Yeni Levent Semti, Konaklar Muhtarlığı, Beşiktaş Belediyesi ile koordineli olarak, BJK spor kulübünün de desteğini alarak Beşiktaş, Kâğıthane, Şişli, Sarıyer ilçelerindeki okulları tarayarak altyapılarda devrim niteliğinde başarılar elde etmek istiyoruz Tabiî ki bu çocukları Atatürk, vatan, ülke, bayrak, halk sevgisi vererek bu işleri yapacağız.

       

            Bir ülkede siyaset, ekonomi, sosyal yaşam, eğitim, hukuktaki değişimler birbirini tetikler. Örnek ; 12 Eylül askeri darbesinde ilk kez dillendirilen federatif yapı söylemine uygun lider rahmetli Özal idi. En uygun ekonomi politikası da 24 Ocak 1980 kararları ışığında ortaya atılan serbest piyasa ekonomisi idi. Sonuçta gelinen nokta “Bırakınız yapsınlar, bırakınız etsinler” le başlayan süreç bıraktık ettiler, bıraktık yaptılar. 1980 de TC ‘nin toplam borcu 17 milyar dolar iken 2015 de takribi olarak 402 milyar dolara çıktı. Tahminen 131 milyar dolarda serseri mayın gibi dolaşan sıcak para var. Yani borç verenler, istedikleri anda Türkiye’ye operasyon yapabilirler. 1980 de cebinde döviz bulundurma, tatil imkânları, harcama gücü olan insanlarımız 35 sene sonra her şey var ama geçinemeyen iş bulmak için düşüncelerini satan, kadın cinayetleri, bonzai, ABD islamı, her sene artan ülke borcuna rağmen ekonomi iyiye gidiyor söylemleri.

        

             Nisan 2015 de İstanbul semalarında görülen fotoğrafta, ekonomide, siyasette, sporda, hukukta, eğitimde ciddi olarak bir umutsuzluk hâkim. Biz kulüp olarak futbolda sınırsız yabancı hakkının Türk çocuklarının önünün kapatacağını zaten önem verilmeyen altyapıların daha da zarar göreceğini dolayısıyla Avrupa’daki kulüplerin altyapısından gelen Türk oyuncuların sayısını artacağını görüyoruz. İşte Yeni Levent Konaklar Spor Kulübü çevresindeki güçlerin de desteğini alarak kız ve erkek futbolu altyapılarında devrim yaparak Süleyman Seba, Gordon Milne, Serpil Hamdi Tüzün, Metin Ali Feyyaz, Rıza, Gökhan modelini Türkiye ye tekrar getireceğiz. Tüm sporseverlerin desteğini bekliyoruz .Bu yazı 4812 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI