Bugun...
MENDERES ERDOĞAN VE KIRIM


İbrahim Dülgar Misafir Yazar
İbrahim Dülgar
 
 

      Şimdi diyeceksinizki ne alakası var! Hadi Menderes, Erdoğan’ı anladıkta Kırım’ın ne alakası var! Ne alakası var! Ne alakası var!.. Diye bana kızacaksınız. Hatta kızdınız.

      İktidar mensupları ve oy verenleri ısrarla rahmetli Menderes ve Başbakan Erdoğan’ı özdeşleştirip, bu politika ile ne acıdırki, Türkiye Cumhuriyet’ini kuran CHP’ye düşman olarak üretilen ülkenin %70’ine tekabül eden merkez sağ tabandan oy almaktadırlar.

---     Bir defa rahmetli Menderesin boyu kısa, Başkan Erdoğanın boyu uzun.

---     Rahmetli Menderes Egeli, Başbakan Karadenizli.

---     Rahmetli Menderes avukatı Burhan Apaydın’a zarar gelmesin diye kendini kurtaracak savunmayı yapmayacak kadar nazik, ince ruhlu, Başbakan ise %50’yi evde zor tutuyorum diyecek kadar sert.

            ---     Rahmetli Menderes’i siyasette yükselten ATATÜRK, Başbakan ise İstiklal Savaşı kahramanı İnönü’ye ağır eleştiri yapmakta, ATATÜRK ve İnönü için iki ayyaş benzetmesi yapmaktadır.

            ---     Demokrat Parti, Rahmetli Adnan Menderes dönemi, 1950-1960 büyüme oranı %6.3, Toplam borç yaklaşık 280 milyon $’dan yaklaşık 558 milyon $’a çıkmaktadır. Yani Leventteki bir Kanyon bina proje maliyetinden, iki Kanyon binasına yükselmiştir. Diğer bir deyişle, Türkiye’nin borç sorunu olmadan büyüme sağlanmakta. Tabii bu gelişim engellenmezse, çok yakın bir gelecekte, takriben 1980’lere gelmeden Türkiye, Almanya, Japonya, Rusya gibi ülkelerin seviyesine gelirdi. Adalet Savaşçısı kitabı sayfa 118 Cengiz Erdinç soruyor, Burhan Apaydın cevaplıyor;

             -     CE: Peki ya kasadan çıktığı söylenen kadın donu…

             -     BA: Don da orada duruyordu. Avukat Hüseyin Tataroğlu yanımızda fotokopi makinesi götürdüğümüz için donun fotokopisini çıkardı… Bir kopyası da bendeydi. Ben bunu birgün evde anlatırken, moda dan,kadın kıyafetlerinden anlayan bir misafirim ‘’ Burhan Bey merak ettim şu fotokopiye birde ben bakayım’’ dedi. Dikkatle inceledi. Bunun kadın donu olmayıp, kemerli olması itibarıyla bir erkek donuydu. Adnan Menderes böyle uydurma resim ve donlardan oluşa delillerle mahkûm edilmeye, halkın gözünde küçük düşürülmeye çalışılmıştır.

                    Ak parti 2003-2012 yıllık ortalama büyüme hızı %4.9.Toplam borç ise 2002-2010 arası 231,5 milyar dolardan 518,4 milyar dolara çıkmıştır. Yani başka bir ifadeyle 2070 Kanyon binasına eşit borç yüküne geldik.

                    Ben rahmetli Menderes ile başbakan Erdoğan arasında bir benzerlik bulamadım. Kırıma gelince, ATATÜRK’ten İnönü’ye , İnönü’den Ecevit’e , Ecevit’ten de Tüm Türkiye halkına vasiyet edilen Misak-ı Milli , Musul ve Kerkük meselesini üzerine alan bir parti lideri kalmamıştır. İçerdeki ayrılıkçılar sizin güçlü ekonominizin olmadığını bilerek,  özerklikten bahsederken, siz ekonominin kırılgan olduğu gerekçesiyle söz söyleyemezsiniz. Kırımla ( Kırım Türkleriyle )’da nostalji yaparsınız. Güçlü ekonomi, güçlü halk, güçlü ordu, güçlü siyaset, güçlü devlet…

            Bu yazı 2738 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI