Bugun...
ER RYAN’I KURTARMAK (TÜRKİYE’Yİ KURTARMAK )


İbrahim Dülgar Misafir Yazar
İbrahim Dülgar
 
 

   Yüzbaşı John H. Miller ve yanındaki bulunan askerlerin, İkinci Dünya Savaşı esnasında, üç kardeşi savaşın farklı cephelerinde ölen ve bu nedenle eve dönüş vizesi alan er James Francis Ryan adlı askeri bulma çabalarını konu alan filmin benim hayatımdaki karşılığı ailemi, Kâğıthane’yi, Türkiye’yi kurtarmak idi.

   54 yıllık yaşamım aynı ilgili filmde olduğu gibi heyecanlı bir şekilde ailemi, Kâğıthane’yi, Türkiye’yi kurtarma misyonunu üzerime alarak; aileme ve geldiğim topraklara layık olmak için mücadelemi verdim. 01.02.2015 tarihi itibariyle aldığım karar gereği hiçbir misyonum kalmamıştır. Tüm ilgililere duyurulur.

    1989 yılında sayın Bülent Ecevit’e destek vermek için siyasete girdim. Akabinde, 1994 yılında DSP Kâğıthane ilçe başkanıydım. O zamanki ANAVATAN partisinden yönetim kurulumuza transfer ettiğimiz arkadaşımız Nihat Bulut’a “beraber çalışalım Türkiye’nin bize ihtiyacı var.” Dedim. O ise beni ilçe başkanlığından aldırarak benim yerime ilçe başkanı oldu. Cevaben de bu siyasettir dedi. Çok garip, ilçedeki partililer bu olaya çok çabuk uyum sağladılar. Bir gariplikte, aynı arkadaş 1999 yılı belediye başkanlığını halkın vicdanında seçimi kazandığı halde, seçim kurulunda kaybettiği iddia edildi.

    Ben yine kimseye küsmedim, kırılmadım 2007 Yılında aldığım bir karar ile CHP’nin Kâğıthane ilçesinde çalışmalarını yakinen takip ettim. 2011 yılında ise üye olmuştum. Cumhuriyeti kuran partideydim. 2014 Yerel seçimlerinde ise bana güvenen arkadaşlarımın desteği ile belediye başkanlığı için aday adayı oldum. Beş aday arkadaş gibi iki yıl boyunca mahalle mahalle çalıştık. İlçe başkanı Zeynel Öztürk sizden benden bir şey olmaz deyip dışarıdan, olmuş bir aday getirdi. Eğilim yoklamasında ise ilçe başkanının adayı kapıdan içeri girmeden tüm adayların toplam oyundan daha fazla oy alarak seçimi kazandı. Yine ne garip partililer daha önce tanımadıkları güçlü adayın yanında tavır koymuşlardı. Kraldan çok kralcılardı. Eskiden insanlar zayıftan yana tavır koyarlardı.

     Bir sitem de halkımıza Haliç’ten Kilyos’a kadar olan koridor İstanbul’un hava koridoruydu. Ayrıca Tarım Bakanlığı spotunda olduğu gibi atamız Osmanlıda buraları mesire yeri olarak kullanmış, dere yataklarına yakın yüksek bina yapmamışlardır. Ama Kâğıthane halkı benim dairem değerleniyor diye seviniyor.

     Halkımızın, ülkemizin borcu her on yılda bir üç katına çıkıyor. Para eden ne varsa satıldı. Buna rağmen borç artışı devam ediyor, diyorum. Halkımız Boyabat’ta da Kağıthane’de de zokayı yutmuş, eskiden gayri safi milli hasıla neydi, şimdi gayrisafi milli hasıla ne oldu diye bana cevap veriyor. Görüldüğü gibi herkes ekonomist olmuş.

     Ben diyorum ki hibrid tohumlar geldi. İnsanlarımız hızla kısır ve kanser olacaktır. Onlar diyor ki vergi dairesinde bile mescit açıldı.

     Ben diyorum ki Atatürk’ün Musul, Kerkük vasiyeti İnönü’den Ecevit’e geçti. Şimdi ise Allah’a şükür üstüne alınan yok. Onlar diyor ki tüm liseler İmam hatip olsun.

     Ben diyorum ki şeker pancarı yerine şeker kamışından üretilen şekerler herkesi prostat yapacak onlar diyor ki Ezan sesi evimizin içine kadar geliyor.

      Ben diyorum ki bayrak yakılıyor, askeri personele, savcıya kimlik soruluyor. Onlar diyor ki türban üniversiteden sonra liselere de girdi. Anaokulun da olsa ne zararı var

     Ben diyorum ki Dünyada ki tüm siyasi ve ekonomik gelişmeleri değerlendirirken aklınızın bir kenarında BOP ( Büyük Ortadoğu Projesi )  olsun onlar diyor ki Müslüman başbakan, Müslüman cumhurbaşkanı var.

     O zaman ben de diyorum ki benim ne haddime sizi Atatürk gelse zor kurtarır. Sinop Boyabatlı İbrahim Dülgar Allah’a şükür ailesinin karnı doyuyor. Kâğıthane ve Türkiye’yi kurtarma misyonu kalmamıştır. Kâğıthane ve Türk halkının Allah yar ve yardımcısı olsun.Bu yazı 3259 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI