Bugun...
CHP NEDEN KAYBETTİ -1


İbrahim Dülgar Misafir Yazar
İbrahim Dülgar
 
 

     30 Mart 2014 seçimleri öncesi CHP Kağıthane ilçe örgütündeki  aday belirleme “vaka yöntemi ” ile yapılmalıydı. Aday  adayları; Serdar  Kurşun, İbrahim Dülgar, Orhan Çakır, Fevzi Şit, İrfan Aydın 10’ar aktif üyeler  tarafından savunulmalı,  çatıştırılmalı, bu sosyal vakada doğru sonuç alınmaya çalışılmalıydı.

 

     Bir önceki yazımda Türk Halkının Stockholm Sendromuna yakalandığını, bundan da kurtulmak için CHP ile barışmak istediğini yazmıştım.

 

     2014 Mart yerel seçimlerini Kâğıthane özelinde incelersek, ilk olarak iki yıl öncesinden İrfan Aydın arkadaşımız, abimız, ben Kâğıthane CHP belediye başkanı aday adayıyım diyerek çalışmalara başladı. Yaptırmış olduğu pankart hayatımda gördüğüm en güzel pankarttı. Sol tarafta İrfan Aydın resmi, sağda Atatürk resmi, kırmızı beyaz parlak tonlamalar,  vardı. Kemal Taştan, İbrahim Dülgar, Fevzi Şit, Orhan Çakır da aday adayı olduklarını açıkladılar. Örgütte tatlı bir heyecan başlamıştı. Bayramlığını giyen kendini ilçede, Simit Kafede, Kâğıthane merkezinde buluyordu.

 

     Aday adaylıkları açıklanmasından takriben 2 ay sonra ilçe başkanı Zeynel Öztürk arka fonda yönetim kurulu olduğu pozisyonda bizi toplantıya çağırdı. “Arkadaşlar bende dahil sizinle burada seçim alamayız ben dışarıdan aday getireceğim.” dedi. Ben de başkan bu bize saygısızlık olur, böyle bir şey yapmayın dedim. İlçe başkanımız adayını çıkardı, radikal biçimde destekledi, adayına diğer adayların toplamından fazla oy aldırarak büyük bir Pirüs Zaferi kazandı. Ön seçim akşamı adayımız Serdar Kurşun ve 4 arkadaş hep beraber ellerimizi havaya kaldırdık. Adayımız kardeşlik kazandı !  Kardeşlik kazandı ! Kardeşlik kazandı ! Şeklinde slogan atıyordu. Hâlbuki seçim orada bitmişti.

 

     Erklerin zıt düşmesi, küsmeler,  polyanacılık  (iyimsercilik) oynamalar, meclis üyelerinin bilimsel kriterler ve Kâğıthane gerçekleri göz ardı edilerek seçilmesi  sonrasında eski ilçe sekreteri Hasan Bodur “tarlaya ne ekerseniz onu biçersiniz” diyordu . Hakikaten tarlaya ektiğimizi biçmiştik. Keşke, Şeyda Berberoğlu, Birsen Konak, Çiğdem Göral, Cihan İlim Yeşildağ  gibi belediye meclis üye başvurusu yapıp da seçilemeyen arkadaşların hangi bilimsel kriterlere göre seçilemediğini birileri izah edebilse.

 

     2009 da yanlış yapıldı.2014 de daha fazla yanlış yapıldı. Eğer Türkiyede 2019 da yerel seçimler yapılırsa, tekrar yanlışlar yapılmasın.  CHP,  Kağıthane‘de   seçimleri  kazansın. Bunun şartları:

 

  1- Yaklaşık 15.000  kişi oy potansiyeline sahip herhangi yöreden veya Orta         Karadenizlilerin sempatisi,  sahiplenmesi ile oluşacak  15.000  oya tekabül edecek Kastamonu veya Sinoplu aday,

  2-Aday adayları 2 yıl öncesinden örgütle tanışmalı,

  3-Aday en az 4 ay önceden açıklanmalı,

  4-Her  ilden ,her yöreden ,her mahalleden 1 meclis üyesi adayı yapılmalı,

  5-Aday ve en az  5 adet (Kastamonu, Sivas, Sinop, Giresun, Ordu) yöreye hitap eden seçilmesi muhtemel meclis üyeleri ile tüm kağıthanedeki hane halkının eli sıkılarak halka dokunulmalıdır.

 

  Eğer böyle yapılmazsa, CHP ‘ nin  kağıthanede seçim kazanması zor görünmektedir.

 Bu yazı 3111 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI