Bugun...
BEDELLİ ASKERLİK


İbrahim Dülgar Misafir Yazar
İbrahim Dülgar
 
 

Duyduk,duymadık demeyin 13 Şubat 2015’e kadar başvurulmak kaydıyla 01 Ocak 1988 tarihi dahil, bu tarihten önce doğan Askerlik Kanunu’na tabii yükümlüler, istedikleri takdirde,2 ay içerisinde askerlik şubesine başvuru yaparak ve 18.000(ON SEKİZ BİN) TL bedel ödemeleri karşılığında,askerlik eğitimine tabii tutulmaksızın,askerlik vazifesini yerine getirmiş sayılacaklardır.Vatana,millete hayırlı olsun.

 

            Halbu ki 17 Ekimde Başbakan Ahmet Davutoğlu; “Fakir çocuğun askerlik yapması,zengin çocuğun bedel ödeyerek askerlik yapmaması olmaz. “demişti. Görüldüğü gibi DÜN DÜNDÜR BUGÜN BUGÜNDÜR.

  

             MHP (Milliyetçilik Esaslı Parti):Mhp lideri Bahçeli, “Bedelli Askerlik Konusunda ilke olarak vatan savunmasının bir bedeli yoktur.Ancak bedelli askerlik çağrısına ilgisiz kalmak çok makul değildir.Parası olanın bedelli askerlik imkanından yararlanabileceği,olmayanın dışında tutulduğu algısını kırmak ve adaletsizliğin önüne geçmek lazımdır.NE GÜZEL HEM NALINA HEM MIHINA.

 

             CHP(Ülkeyi Kuran, Atatürk’ün Partisi): Chp Milletvekillerinden olan Akif Hamzaçebi,Rasim Çakır imzalı Askerlik Kanun Taslağı şu şekildeydi:

 

--- Yıllık geliri;12.000 TL’nin altında olanların bedel ödemeyeceği,

--- 12.000-25.000 TL arasında geliri olanların 7.500 TL ödeyeceği,

--- 25.000- ve üzerinde geliri olanların ise 15.000 TL bedel ödeyerek;

temel askerlik eğitimini almak koşuluyla askerliklerini yapmış sayılacaklardır.Bu bedel 2 yıl taksitlendirilebilir,toplanan paraların ise Kredi ve Yurtlar Kurumu’na aktarılacaktır.”Biz bu projeye Gençlerin Çalışma Hayatına kazandırılmasını sağlayacak bir proje diyoruz”. YORUMSUZ.

 

      Mecliste ki 3 partinin bu konuda ki görüşleri birbirlerine yakın görünmekte.Bu da  Milli Hassasiyetimizin zarar görmesi anlamına gelmektedir.Ergenekon da zayıflatılan Türk Silahlı Kuvvetleri algısının,bir ülkenin namusu sayılan Kozmik Odasına girilmesine izin veren komutanın televizyonlarda yapmış olduğu basın açıklamasında “TSK ‘ya yanlış yapılmıştır.Bu yanlışı yapanları  Allah’a havale ediyorum.” demesi, Türk Askerlerinin başlarına çuval geçirilmesi sonrası  beklenen aşamalardır. Çözüm sürecine doğru götürülen Türkiye Cumhuriyeti Halkının beynine vurulan bir darbedir. Hani her Türk asker doğardı. Ailemizde ki bir gelin halen diyor ki “Türk’üm dersen  o da Kürt’üm der. Biz kendmizi Müslümanız diye tanımlayacağız !..” TAMAM!.. Bu 100 yıllık bir kinin Atatürk’ün içteki ve dıştaki Türk ve Türkiye karşıtı oluşumların intikam arzusu içerisinde olduğu ve bu arzu ile Türkiye Cumhuriyeti’nin muhtemel savunucularını yumuşatıyorlar. Nereye Kadar ? BİLEMEM …

            Ben Donkişot değilim , kimse de Donkişot değil. Ne kadar memnun varsa bende o kadar memnunum.

          Şimdi düşünüyorum da Sinop Boyabat Garandu’lu Osman dede’mi  nereye koyacağız. Kendisi 18 yaşında askere giden Ege’nin bir köyünde yaralı olarak savaş dışı kalan bir vatan evladıydı.

            Cemalettin köylü Mehmet oğlu Hüsnü dedem ise 18-19 yaşında Çanakkale Savaşında şehit düşmüştü. Peki Güneydoğu da ailesinin yanında ensesinden vurulan Astsubay Çavuşu, orada görevini yaparken şehit düşenleri, ve tüm şehitlerimizi nereye koyacağız ?

 

            Anayasa`nın 10. Maddesi :

          Kanun önünde Eşitlik

           Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.

            Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet, bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür.

            Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.

            Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.

 

 

 

 

 

 

 Bu yazı 3338 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI