Bugun...
ONLAR KAMU VİCDANINDA ZATEN ÇİFT ‘’00’’ LAR


Cemil ÖGÜTCÜ Müsadenizle
sadabadhaber@gmail.com
 
 

ONLAR KAMU VİCDANINDA  ZATEN ÇİFT  ‘’00’’ LAR

Geçtiğimiz hafta 28 Şubat Darbesi sanıklarının mahkeme kararları açıklandı. İlk cümleleri duyduğumuzda yüreğimize su serpildi. Ağırlaştırılmış müebbet,  müebbet vs… vs..  Ardından detaylar gelmeye başlandı. Özetle; Efendim bu şerefsizler, yaşlarından dolayı cezaevine girmeyecekler, adli kontrol şartları uygulanarak yurt dışına çıkamayacaklar, haftada 2 gün ise karakola imza atacaklar.

Yani dağ fare doğurdu. Tüm evrensel hukukta ve tüm  kutsal dinlerde suçun bir cezası vardır ve uygulanır. Doğrusu şaşılacak bir durum söz konusu… 28 Şubat’ın mağduru bir insan ve  aile  olarak o günler aklıma geldikçe hala kin ve nefretle yaşıyorum.

28 Şubat:  gözyaşı,  çığlık, zulüm vahşet soygun demektir…  28 Şubat;  kızların, kadınların iffetine saldırı demektir…  28 Şubat;  eğitim özgürlüğü ellerinden alınan yüz binlerce genç kızın heder edilmesi anlamını taşır…  28 Şubat;  emeklinin,  işçinin,  memurun, köylünün,esanfın haklarının elinden alınmasının ta kendisidir…  28 Şubat, Milli İradenin gaspıdır, hırsızlıktır, soygundur, talandır…  Halkın inançlarına prangadır…  28 Şubat;  Amerika, İsrail, İngiliz troykası’nın  Türkiye’deki satılmış uşakları araclığı  ile  yaptırdığı  vahşi bir darbedir. Türk Demokrasisinin yerle bir edilerek ülkenin itibarının sıfırlanmasıdır.

Zalim bir kısım askerler, sözde yargı, Üniversiteler, Medya, Sözde Sivil Toplum Örgütleri esasen sivil devlet kuruluşlar, zamanın iş dünyası ve diğer türevlerinin  ortaklaşa düzenledikleri soygun düzenin adıdır 28 Şubat.  Memleketi  için kendini feda eden, ülkesinin refah ve huzuru için var gücüyle çalışan, tam bağımsız bir Türkiye hedefleyen, milli ve yerli bir liderin;  muhterem Erbakan Hoca’nın işbirlikçi satılmış İsrail uşakları tarafından tasfiye edilerek ebedi uzaklaştırılmasıdır. 28 Şubat …

İtirazımız ve isyanımız var. Yargı bu işi mutlaka düzeltmelidir. Suçun cezası çektirilmelidir. Milyonlarca heder edilmiş ailelerin yüreklerine su serpilmelidir. Halan cezaevinde yatan 28 şubat mağdurlarının hakları teslim edilmeli, onların göz yaşları dindirilmelidir.

Aksi takdir de hesap kesilemez. Bu duruma Hak’ta, halkta razı gelmez. Unutamayız o günleri … Fişlenen arkadaşlarımızı, iflas ettirilen esnaflarımızı,  genç kızların başlarına uzanan elleri, okulları kapatılan körpe yavruları, cezaevlerine gönderilen genç beyinleri,  hicret etmek zorunda kalan, anasından, yarından, çocuğundan ayrılan Anadolu çocuklarını,  insana sadece hizmeti ilke edinen kapatılan o güzel partimizi, Refah ve Fazilet Partisi’ni  asla unutamayız. Devletin hazinesinden çalınan yüz milyarlarca dolar parayı, ülkenin sahillerindeki kapatılan en güzel kıyıları, el konulan el değiştirilmek zorunda bırakılan istihdam kapıları fabrikaları,  asla unutamayız.

Kamu vicdanını rahatlatmamıştır bu sonuç.  Yargı  Kararının  akşamı, tüm televizyonların  ekranlarındı bu konu tartışıldı. Her kesimden yazar-çizer, akdemiysen, siyasetçi temsilcilerinin katıldığı programlarda tek bir Allah’ın kulu 28 Şubatçılar lehinde bir şey söylemedikleri gibi  verilen yargı kararına karşı hayal kırıklığı yaşadıklarını beyan ettiler. Hal böyle olunca, 28 Şubat Dosyası sadece bir kesimle sınırlandırılmayarak, medya, sivil tolum, siyasetçilere kadar indirilerek hesap sorulmalı yargıya intikal ettirilmelidir.

 Ancak bir devir böyle kapanır. Suçlular ise mutlak cezalandırılarak yandan,  arkadan dolandırmadan hesapları kesilmelidir. Çünkü bu işler artık ayyuka çıkmış deşifre edilmişlerdir. Nasıl Kenan Evren’in cenazesine kimseler gitmediyse ben inanıyorum bu mahlukların cenazesine;  aileleri ve yakınları bile gitmeyecek yine devlet kaldıracaktır.

Sonuç: o dönemin çığlıkları, akıtılan yağmur gibi göz yaşları, Millet meclisindeki had bildirmeler, sürgünler, engellemeler  bu işleri yapanların kibir kulelerinde keyif çatarak halkı köle gibi gören tavırları,  bin  yıl sürecek naraları, gözlerimin önündedir. Asla bu işlere rövanş gözüyle bakmıyorum sadece suçun cezası verilsin yeter. Onlar zaten kamu vicdanında çift ‘’00’’ lar

                                            CEMİL ÖĞÜTCÜ

                                                  18/ 04 2018

 

 Bu yazı 1581 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI