Bugun...
Görünmeyen Şeytan; İngiliz


Cemil ÖGÜTCÜ Müsadenizle
sadabadhaber@gmail.com
 
 

Tüm dünya’da özellikle İslam Coğrafyası’nda şer güç,  şeytan olarak hep İsrail  ve Amerika  bilinir …  Ve İstisnalar hariç ‘’Dünya Halkları’’ bu ülkelere asırlardır nefretle bakar. Dünyayı bunların yönettiği sanılır. Elbette doğrudur. Ekranlarda,  göz önünde bulunan şer güçler bu ülkelerdir. Lakin bunları yönetenlerde, dünyayı kan gölüne çevirerek mazlum halkları birbirine kırdıranda, coğrafyaları değiştirenlerde;  esasen İngilizlerdir.  İsrail’in mazisi sadece yarım asrı bile bulmazken, Amerika’nın esas dedesi  İngiliz’dir.

Dünya’nın neredeyse yarısı zaten İngiliz sömürgesi altındadır. Mesela; şu sıralar çok kızdığımız Almanların sömürgesi altında tek bir ülke bile yoktur. İngilizler, hep saklanmasını bilmiş, hedefleri şaşırtarak hemen herkesle sözde dost olmuşlardır. Ama nerede bir ihanet, katliam, sömürge, soykırım Coğrafya değişimi varsa arkasında İngiliz vardır. İslam Coğrafyası’nı bu hale getiren,  Osmanlıyı yıkarak ülkenin devasa topraklarını Anadolu’ya hapis eden İngiliz’dir.

Son 5 asırda Türk ve İslam âlemi, nerede bir ihanete uğramışsa, bunun altında mutlaka İngilizler vardır. İngilizlerin bütün İslam âleminde takip ettikleri siyasetin temelinde şu üç kelime yer alır “Parçala, yönet ve dinlerini imha et.”( Yani dinlerini yozlaştır)

İslam Coğrafyası’nda asırlardır mezhep savaşlarını çıkaran İngiliz’dir. Bu alanda başarı  gösteremedikleri zaman   ırkçılık argümanını   sahneye süren İngiliz’dir.  Özetle Müslümanları imha etmek için; Mezhep, tarikat, cemaat,  etnisiye, planlarıyla epey mesafe kat ederek hedefini yakalayan İngilizlerin bana göre taşeronları  İsrail ve Amerika’dır. Kaldı ki bölgede İsrail Devleti’ni kuran da İngiltere’dir

 Hayretler içerisinde kalıyorum … Bölgemizdeki kan göletlerinin her geçen gün arttığı,  bölgenin  ateş çemberi içerisinde yandığı, neredeyse  bir 3. dünya savaşının pompalandığı şu aylarda bile, televizyonlarda, radyolarda, gazetelerde özetle tüm kitle iletişim araçlarında  bütün açık oturum ve konuşmalarda, İslam Âlemi ve Türkiye düşmanlarının oyunları, fitneleri zikredilirken, bunların başında Amerika, İsrail ve diğer Avrupa ülkeleri haklı olarak isimlendirilirken,  asıl baş düşman İngiltere’nin adı sanı pek geçmemesi dikkatimi çekmektedir. Yazık şu kendini aydın diye takdim eden istisnalar hariç  ekran  palyaçolarına .  

Sözlerimi ; Osmanlı devrinin son âlimlerinden  Abdulhakim Arvasi’nin  İngiliz fitnesine  atfen söyledikleri şu sözlerle bitirmek istiyorum

Arvasi:  “İslam’ın ve Müslümanların en büyük düşmanı İngilizlerdir. İslamiyeti bir ağaca benzetirsek, başka kafirler, fırsat bulunca bu ağacı dibinden keser Müslümanlarda, bunlara düşman olur. Fakat bu ağaç bir gün filiz verebilir. İngilizler böyle değildir. Bu ağaca hizmet eder, besler Müslümanlar da, onu sever. Fakat gece kimse anlamadan gizlice köküne zehir sıkar. Ağaç öyle kurur ki, bir daha filiz veremez.”Vah vah çok üzüldüm.”diyerek Müslümanları aldatır. İngiliz’in, İslam’a böyle zehir salması demek, para, mevki ve kadın gibi, nefsani arzular karşılığında satın aldığı yerli münafıkların, soysuzların elleri ile İslam âlimlerini, İslam kitaplarını bilgilerini ortadan kaldırmasıdır.”

  Kenyalı Siyasetçi Jomo Kenyatta  İngilizlere atıfta bulunarak Şöyle diyor : “Beyazlar Afrika’ya geldiğinde, bizde toprak ve onlarda İncil vardı. 
Sonra kapalı gözlerle dua öğrettiler.
Gözümüzü açıldığında, onların toprağı vardı, İncil bizim kuçağımızdaydı”

Sıkça rastladığım şu sözle makalemi bitiriyorum.

“İngilizlerle el sıkışırsanız, el sıkıştıktan sonra parmaklarınızı sayacaksınız bakalım yerlerinde duruyor mu?”

 Cemil ÖĞÜTCÜ

26/9/2018 Eylül Çarşanba

 

 Bu yazı 2558 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI