Bugun...
EMMİOĞLU İİT’İN SONUNU GETİRDİ


Cemil ÖGÜTCÜ Müsadenizle
sadabadhaber@gmail.com
 
 

Kısa adı İTT olan İslam İşbirliği Teşkilatı, ne işe yarar? Hiç bir Müslüman’ın bilmediği gibi doğrusu  istisnai olarak  haberdar olanlarda bu teşkilatın  İslam ülkeleri aleyhine çalıştığını çok iyi bilmektedir. Son zamanlarda teşkilat üyelerinin İsrail’in kucağına oturduğu bilinmektedir 9 Arap ülkesi İsrail ile işbirliği kararı almışlardır.  Hal böyle olunca İİT,  kendi çıkarları yerine İsrail’in çıkarlarını savunur noktaya gelmiştir.

Oysaki , bu teşkilat,  tüm İslam ülkelerinin iş birliği içerisinde,  ittifakla hareket etmeleri  ve ülkelerin her türlü kalkınma ve refah içerisinde yaşamaları, iç ve dış  sorunlarını çözmek için kurulmuştu. Son olarak  Erivan Yönetiminin  Azerbaycan’ı işgal etmeleri ve sivilleri açıkça katletmelerine rağmen İTT’ in  bir çok üyesi Ermenilerin yanında yer alırken, bir kısmı  da ses çıkarmadı.  Bir kısmı ise  yarım ağız dillendirdi. Orta da açıkça  sözde Ermeni  Devleti saldırısı,  vahşeti, işgali  ve katliamları varken…  Yine her zaman olduğu gibi tek erkek ses çıkararak net ve mert bir duruş sergileyen  yanı başımızda Pakistan yer aldı. Hal böyleyken İTT’ in hiçbir misyonu ve görevi kalmamıştır. Artık bu teşkilatın sonu gelmiştir. İslam Coğrafyası gerçek anlamda yeni bir yapılanmaya gitmelidir.

‘’BİZ EMMİOĞLUYUZ’’

Kaldı ki Ortadoğu’daki Arap ülkeleri bir bir İsrail’in yanında saf tutarken yenİ  söylem ‘’Emmioğlu’’ dur Peki nedir Emmioğlu? İsrail’in ortaya koyduğu bu proje şöyledir:  Bizler İbrahim’in torunlarıyız yani sizler İsmail’in bizler ise İshak’ın çocuklarıyız… Özetle amca çocuklarıyız… Bu toprakların öz evlatlarıyız. Bırakın Türkleri, Kürtleri, Hintleri, Pers ve diğerlerini bizler kendi sorunlarımızı çözeriz diyerek   dünyadaki son yılların popüler ve toplumlarda benimsenen  ırkçılığı  yani etnisite’yi öne sürerek yeni bir plan içerisine girmişlerdir. Özetle;  İsrail merkezli yeni bir Ortadoğu kurulmaktadır. Ortadoğu’da birileri çatıştırırken, birileri barıştırıyor.   Siyonist İsrail, Arap milliyetçiliğini kullanarak birleştiriyor.  Kullanılan argüman ise ‘’ Ortadoğu’yu Araplar Yönetsin ’’ Biz Akdeniz’de Kafkasya’da  7 düvelle uğraşmak zorunda kalırken sinsice Ortadoğu yeniden dizayn edilmektedir.  Amaç ise Arap olmayan  ve güçlü olan tüm Müslüman devletler yalnızlaştırmak.

   Durum bu iken ‘’Emmioğlu Projesi’’ İİT’ in  sonunu hazırlamıştır. Artık İslam İşbirliği Teşkilatı’nın hiçbir etkisi olmadığı gibi zararları da art arda gelmeye başlamıştır. Tüm Müslüman hakların ittifak ettiği Filistin konusunda bile net duruş sergileyemeyen bu yapı, Özellikle Araplar,  İsrail’e teslim olmuşlardır. Hal bu iken istisnalar hariç Ortadoğu Coğrafyası’nın Arap Ülkeleri asla İsrail ve Amerika’ya kafa tutamazlar, onların köpekliğini yapmaya devam ederler, etmek zorundalar. Unutmayalım ABD Başkanı Trump daha birkaç yıl önce bölgeden milyarlarca dolar haraç toplarken Suud Kralına şu sözü söylemişti;  ‘’Biz olmazsak 2 haftaya işinizi bitirirler’’

Sonuçta ;  ayette aklımda kaldığı kadarıyla  açıklandığı gibi ‘’Sizin şer gördüklerinizde bazen hayır vardır diye… İşte Emmioğlu Projesi’de  İİT’in sonunu getirerek bir şekilde hayırlara vesile olabilir.

GAGAVUZLAR  KADAR OLAMADILAR

Gagavuzya  Moldava’nın içinde özerk bir devlet. Devlet Başkanı  İrina Vlah adında bir kadın. Bakın Gagavuzya  başbakanı   İrina Vlah, Azerbaycan konusunda ne demiş;  ‘’Aynı dine mensup olduğumuz Ermenilerin değil kan kardeşimiz olan Azerbaycan  Türklerinin yanındayız’’.  Peki onları, buna iten şey ne? Gagavuzlar Türk ama Müslüman değil . Onların İslam la müşerref olmamaları da ayrıca bizim ayıbımız olsa gerek,  Başkanın kendisi Türk ama ismi bile Türk değil, Özünü, tarih şuurunu unutmamış. Ama Azerbaycan’ın yanı başındaki Türk devletleri bile sırf Rus’un korkusundan  maalesef çıt bile çıkaramadılar. Gagavuz Türkleri kadar onurlu bir duruş sergileyemediler.

Son olarak Azerbaycan  İşgali de gösterdi ki;  İslam İşbirliği Teşkilatı gibi sadece adı büyük, içeriği ve misyonu boş alan ve hiçbir mazlum ülkeye ve milletlere faydası olmayan daha  çok zararı olan bu yapı sonlandırılmalı… En azından Türkiye ve benzer konumda olan ülkeler yeni bir yapılanmaya gitmelidir. Tıpkı Erbakan Hoca’nın temellerini attığı D-8 Projesi  gibi. Ermenilerin Azerbaycan’ı  işgal etmesiyle birlikte bu kıvılcım da ateşlendi doğrusu. Türkiye, Azerbaycan, Pakistan, Katar ve çok daha fazla ülkenin öncülüğünde   yeniden bir yapılanmaya gidilebilir diye düşünüyorum. Başkada alternatif yoktur.

CEMİL ÖĞÜTCÜ

16/ 1O/2020

 Bu yazı 14877 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI