Bugun...
Bizim Yol Haritamızı O Çizdi


Cemil ÖGÜTCÜ Müsadenizle
sadabadhaber@gmail.com
 
 

Yıllar önce; Refah Partisi döneminde, Bolu Koru Otel’de rahmetli Hoca’nın eğitimine katılmıştım. İki gün boyunca bizlere Cihadı anlattı sonrada imtihan etmeye başladı. Rastgele kaldırdığı öğrenciler arasında piyango bana çıkmıştı. Sorduğu 5 maddelik soruları net cevaplamış teşekkür almıştım. Bu gün hala aklımda kalan 5 sorudan 1’inin cevabı şöyleydi:

 Cihad bir vakitle sınırlı değildir! Ömrün sonuna kadar verilmesi gereken bir mücadeledir! Ve cihad, artık/boş zamanlarda verilmesi gereken bir uğraş değil, en verimli vakitlerimizdeki                                      çabalarımızdır…     
 Rahmetli Erbakan Hoca, bir ekoldü. Hayat haritamızın yönünü çizen bir liderdi. Bir televizyon kanalında proğramın moderatörü Süleyman Demirel’e  şöyle soruyor: Erbakan’ı iki kelime ile özetlersen ne söylersin. Demirel : ‘’Heder edilmiş beyin’’ diyor.

Evet: Türk halkı o nu  belki vefatından sonra anladı … o na gerçek değerini vermedi. Ülkenin işbirlikçi, hain zinde güçleri onun proje ve hayallerine geçit vermedi ve ondan yararlanmadı ve heder ettiler  ama biz ondan çok şeyler öğrendik. Siyonizm’in,Irkçı Emperyalizmin sömürü düzenini ondan öğrendik. Theodor Herzl’in Arzı-ı Mevud planlarını, Golde Meir’in sinsi planlarını  ondan öğrendik. Haim Nahum’un İslam ülkeleri üzerinde tasarladığı ve bugün hayata geçtiği 7 maddelik doktrini ondan öğrendik. Eritre’yi Keşmir’i Mora’yı, Filistin’i,  Mescid’i Aksa’yı  ondan öğrendik.

D-8’i İslam Dinarını, İslam Ortak Pazarı ve İslam Ülkeleri Nato’sunu ondan öğrendik … Adil Düzen’i, paylaşmayı, dayanışma ve yardımlaşmayı ondan öğrendik… Kardeşliği,sevgiyi barış ve sulhu, komşusu aç iken tok yatmanın sorumluluğunu ondan öğrendik … Cihad’ı, iteat’ı,  biat’ı, azmi, sabrı, mücadeleyi  ondan öğrendik.

Sevgiyi , şefkati, kardeşliği, ahlak, Fazilet, saadet ve selameti, maneviyatı ondan öğrendik… Vicdanı, yetim hakkını korumayı, doğru adam olmayı ondan öğrendik …  Azmi, gayreti, mücadeleyi ısrarı ondan öğrendik …. Demokrasiyi, insan hak ve özgürlüklerini,  insanın en temel evrensel ve dini 5 hakkını, gerçek laikliği ondan öğrendik …

Ve ondan çok daha şeyler öğrendik  … O bizim dünya görüşümüzü ve yol haritamızı çizerek bize veda etti.  Vefat yılı nedeniyle bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Biz ondan çok çok razıydık Allah’ta ondan razı olsun.

 

 

Zeki ve esprili bir anısı ile bir kez daha analım:

Erbakan Hocamız, bir gazeteciyle sohbet etmektedir. Konu Milli Görüş’te yaşanan fesatlıklarla ilgilidir. Gazeteci, ayrılıkları savunur tarzda konuşunca şöyle bir diyalog gelişir:

Erbakan: Sen zeki çocuksun, seni severim biliyorsun.

Gazeteci: Sağ olun Hocam…

Erbakan: Ama bakıyorum da Siyonizm’in mıknatısı seni de kendine çekmeye başlamış.

Gazeteci: Hocam bir şey sorabilir miyim?

Erbakan: Tabii buyur?

Gazeteci: Bu Siyonizm’in mıknatısı nasıl bir mıknatıstır ki; taa Amerika’dan, İsrail’den bizi çekiyor da, sizin mıknatıs bu kadar yakından çekemiyor.

Erbakan: Çünkü bizim mıknatıs tahtaları çekmez!Bu yazı 2411 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI