Bugun...
Amerika’nın Olmadığı Her Yer, En Güvenli ve Huzurlu Yerdir


Cemil ÖGÜTCÜ Müsadenizle
sadabadhaber@gmail.com
 
 

Amerika’nın Olmadığı  Her Yer, En Güvenli  ve Huzurlu Yerdir

Sözde Müttefikimiz…  Ama hiç olmadı… Bütün planları bu coğrafya üzerinde oldu. Hemen hepsinde de başarılı bir şekilde hedeflerine gecikmeli de olsa ulaştı. Demokrasi, insan hakları, barış, özgürlük dedi…  Aksine otoriter rejimleri getirerek kendine hizmet ettirdi. İşgal etti, kan akıttı, milyonları katletti… Ülkeleri bölüp parçaladı … Sömürge istikrarını sürdürdü. Ne yaptıysa hep Müslümanlar aleyhine yaptı. Adım adım Arz-ı Mevut planını tamamlamaya başladı.

Şimdilerde ise planlarını açıkça uyguluyor. Yeni Müttefiki Kuzey Suriyeli Kürtler…  Şimdi onları kullanacak. Bir çok ülkede olmayan ağır silahları veriyor… Neymiş; IŞID’e karşı savaşacaklarmış, ‘’Sevsinler seni’’… IŞID’in misyonu tamamlandı. Yeni müttefik PYD/YPG,  IŞID’e karşı büyük zafer kazanacak. Ardından itibarlı hale getirilecek. Amerika ve Avrupa’nın her türlü desteğini alarak gerçek batı müttefiki olacak. Sonrası ise Kuzey Suriye Kürt Devleti kurulacak.  O çapulcu, terörist dediğimiz Salih Müslim ise Kuzey Suriye Devlet Başkanı olacak…. Çok hayalcisin diyorsanız 1990’lı yılların başına gidelim.

    Talabani ve Barzani o zamanlar bizim malum ulusalcılar ve militarizmin elamanları tarafından küçümsenerek aynı ifadelere maruz kalıyorlardı. Eşkıya, çapulcu, terörist vs. vs… Sonra Celal Talabani Irak Devlet Başkanı, Mesut Barzani ise Kuzey Irak’ın başkanı oldu. Önümüzdeki günlerde ise devletinin  bağımsızlığını ilan edecek. O zamanlar gürültü kopararak bunları küçümseyen Türkiye, daha sonra Barzani ile dost olup bir hayli ticaret anlaşmaları yaptı. Türk Müteahhitler, Kuzey Irak’ın inşası için bir hayli çaba sarf ederken, zenginliklerin de zenginlik kattı.

Hemen Hatırlayalım; geçtiğimiz günlerde Eski Başkan George W. Bush döneminde önce Ulusal Güvenlik Danışmanı, ardından da 2005-2009 yılları arasında ABD dışişleri bakanlığı  görevini yürüten Rice, 2003'teki Irak  işgali ya da 2001'deki Afganistan  işgalinin, bu ülkelere demokrasi getirme amaçlı yapılmadığını söyledi.

 

‘SADDAM  HÜSEYİN’İ DEVİRMEK İÇİN’

 

Brookings Enstitüsü'ndeki toplantıda konuşan Rice," Biz Irak'a demokrasiyi getirmek için değil, Saddam Hüseyin'i devirmek için gittik. Bu bir güvenlik sorunuydu" ifadelerini kullandı.

Rice "Ben hiçbir zaman Bush'un Irak ve Afganistan'a demokrasi getirmek için askeri gücü kullandığını söylemedim" ifadelerini yer verdi.

   Ne kadar açık konuşuyorlar değil mi? Demokrasi, insan hakları, özgürlük, eşitlik, barış söylemleri şahane, sömürge, katliam, bölüp parçalayıp Müslüman kanı dökmek bu haydut zalimler için şahane…

 Onun için diyorum ki; Amerika’nın olmadığı her yer tüm insanlık için en güvenli ve huzurlu yerdir.

 

 Aynı senaryo şimdi Kuzey Suriye’de daha tehlikeli olarak gerçekleştiriliyor. Sonrası Arz-ı Mevut planları … Allah’ın da bir hesabı var elbet. Doğrusu ülke olarak çok zor durumdayız. Dostumuz, müttefikimiz, güvene bileceğimiz  kendimizden başka ne millet, ne de ülke var. Çok büyük bir kuşatma altında olduğumuz hemen herkes tarafından bilinmektedir.

Hal böyle olunca;  bana göre  ’’ Allah yardımcımız olsun’’ demekten başka bir alternatifimiz yoktur. Bunun içinde özellikle siyasiler söylemlerine dikkat ederek kırıcı ve ayrıştırıcı dilden uzaklaşıp, kardeşlik iklimini tesis eden cümlelere yer vermelidir. Bir ülkede iç huzur ve barış çok önemlidir. Ramazan Ayı bu iklim için tam zamanıdır. Bölgemizdeki ülkelerin parçalanıp ayrışması, huzursuz hale gelmesi, kan göletlerinin hala çoğaltılması hep iç huzursuzluk ve ayrıştırmanın kaşınması ile olmuştur. Yeni dönem çalışmaları iç huzura yönelik planlamalar ve ekonomi üzerine olmalıdır.

Ramazan Ayı’nız Mübarek OlsunBu yazı 1801 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


YUKARI